Události ČT nekvalitní propaganda horší jak za normalizace

Události ČT jsou nekvalitní. Jsou spíše magazínem, kde se věnují několika vybraným tématům. Jsou zbytečně dlouhé, poloviční stopáž by byla lepší. Problém Událostí je v tom, že není nezávislým informačním pořadem o nejdůležitějších událostech.

Prostřednictvím Událostí probíhá propaganda, dokonce sebepropaganda. A tak jsme svědky obšírné reportáže z Velehradu a přesto se tam neobjeví to důležité, že v papežově poselství byl důraz na solidaritu a toleranci, ale slyšíme opakovaně slovo poutníci, až nám z něj hučí v uších, pak nám vypráví katolický historik Šebek, který sehrál ve veřejnoprávním médiu důležitou roli ohledně církevních restitucí.

Další je obšírná reportáž při sebeprezentaci na filmovém festivalu v Karlových Varech s rozhovorem s ředitelem ČT. Objevují se reportáže v nichž vystupují konkrétní lidé, např. „manželé Vránovi“ se svými myšlenkami. Jsou to přece lidové zprávy, přitom je to nereprezentativní vzorek, který může být zavádějící a dokonce účelově zneužit.

Mezinárodní skandál s bolivijským letadlem je odbyt uprostřed zpráv několika větami. Takhle nekvalitní snad nebyly ani zprávy za minulého režimu, které měly sloužit propagandě.

Zdroj.