Opravdu bylo zadrženo 135 radikálů a rasistů?

Policejní zásah na sídlišti Máj v Českých Budějovicích daleko víc, než rasistickou demonstraci, připomínal demonstraci jinou. Demonstraci síly pořádkové Policie.

blog.idnes.cz

Policejní mluvčí před konáním nabádala, aby se občané od extremistů oddělili a nedemonstrovali s nimi. Ona už asi paní mluvčí zapomíná, že občan, nespokojený s bezpečnostní situaci v Budějovicích má právo demonstrovat. A že je to právo zaručené naší ústavou.
A onomu občanovi se nelze divit, když jeho děti přijdou semtam zbité domů a nemají mobil a smutně se vymlouvají, že těch kluků v tom dětském Romském gangu bylo prostě víc. Toho občana už nebaví, bát se o těhotnou manželku a auto na chodníku před domem.

A tak občani využijí své zákonem dané právo shromažďovací a Policejní mluvčí z nich poté udělá v médiích radikály.
Po tomto zásahu hodnotila Policie ústy své mluvčí celou akci jako povedenou. Má to malý háček. Práci těchto jednotek nemohou hodnotit ony samy, ale spíš nějaké ty nadřízené orgány a ministr vnitra. A ten se k zásahu zatím moc nehlásí.
A pokud se týče prvotních informací z víkendového zásahu, Policie víceméně nekomentuje fakt, jež se stal v průběhu několika hodin po zásahu nepříjemným překvapením.

Většina zadržených měli být místní občané.

Proč složitě řečit Romskou kriminalitu, a brutální násilí ze strany Romů. Stačí jednou za rok zpacifikovat dav a z každého demonstrujícího pracovitého plátce daní, udělat rasistu. Je to snažší.

A pokud se týče radikalismu, nešlo si nepovšimnout jedné věci. Fotografie policisty v civilu v kanadách, vojenských kalhotách, tmavém tričku s do kohouta vyholenou hlavou který vypadal (a jistě nebyl mezi kolegy policisty sám) daleko víc jako extrémista a radikál, než ten hubený chudák v tričku, šortkách a teniskách, jež byl v tu chvíli tím obrem zaklekáván na zemi hluboko do trávníku. Člověk se neubrání dojmu, že zde policie působila mnohem extrémněji, než ti demonstranti.

Vůbec by se nebylo co divit, kdyby se ti místní kolektivně naštvali a šli si na zasahující policisty stěžovat na Strahov, podáním ke Generální Inspekci Bezpečnostních Sborů. Tahle demonstrace síly Pořádkové Policie totiž byla bezpochyby za hranou všeho, co Policie smí.

Opravdu bylo těch 135 zadržených členy radikálních hnutí. Nebo prostě tvrdá policejní bota zašlapávala do země místní občany a oběti kriminality místních Romů?

Zdroj: janzima.blog.idnes.cz