Stačí malé zaváhání a nejen vláda, ale i svoboda jsou v prdeli

loading...

Původně ale zní ten vtip trochu jinak: Jaký je rozdíl mezi cirkulárkou a toaletním papírem? Odpověď: Žádný, stačí chvilka nepozornosti a prst je v prdeli. Promiňte, ale nechtělo se mi psát alibistické „v zadeli“„ v bruseli“ nebo podobně.To je velmi nevhodné, protože věci se mají nazývat pravým jménem.

A jaké je to pravé jméno pro Petra Nečase? Asi „Péťa Hnojič“ nebo něco takového. Pokud má politik milenku nebo milence – nediskriminujme prosím ani ženy a ani 4% kolegy – tak to má být vztah na úrovni. Tedy takový, který zůstane širší veřejnosti utajen. A pokud utajený nezůstane, neměl by politikovu pověst oslabit, ale posílit.

Traduje se, že TGM měl ve vysokém věku milenku, možná dokonce několik. Moc hezky to literárně ztvárnil Bohumil Hrabal ve svém románu Obsluhoval jsem anglického krále, ale Masarykovi současníci mu tu milenku měli spíš za zlé. Nehodilo se to k „tatíčkovi osvoboditeli“.

Klementa Gottwalda příliš rozebírat nebudeme, byl to zločinec. Ale některé zlé jazyky tvrdí, že zemřel, podobně jako ruský revolucionář, Vladimír Iljič Uljanov zvaný Lenin, na progresivní paralýzu, způsobenou příjicí neboli syfilis. Ta se ne vždy musí vrazit jen do mozku. Ale fuj, pojďme od toho.

To náš první demokratický prezident Václav Havel, byl na ženský číman. Ale nesmím to tady moc rozvádět, protože se hned zvedne vlna spontánně řízeného teroru „Nekopejte do Havla“. Takže jen krátce. Od doktorky Vodňanské opravdu nebylo hezké, že se s Olgou Havlovou strkala na Hrádečku o kuchyň.

A od Ireny Obermannové opravdu nebylo hezké, že svůj poměr s Václavem Havlem publikovala? Nevím, nedokáži to posoudit. Byla zamilovaná a je spisovatelkou a ty obvykle o svých zážitcích píší? A že to Václavovi zkrátilo život? Pochybuji, sex život nekrátí a jestli to někoho opravdu nadzvedlo, tak Dášu, což mě vůbec nemrzí.

loading...

A abychom to neprotahovali, Topolánka vynecháme, i když to byl, jako Nečas, svého času premiér. A prezident Václav Klaus? Tak nějak mi k němu ty letušky nesedí.

Mám podezření, že se zdál lidem být příliš koženým (nikoli Koženým) patronem a tak se nechal nafotit, aby si spravil reputaci a byl v této věci alespoň trochu jako Havel. Ale nevím, jestli to šlo opravdu od srdce, popřípadě od jiných orgánů.

A náš milý „Péťa Nečasů“? Už to tady někdo někdy pronesl, myslím, že pan profesor Höschl. Moravák, monogamní katolík, otec čtyř dětí, který těch žen před manželstvím a před Janou Nagyovou asi moc neměl a „upadl do osidel svůdnice“ stejně jako profesor Unrat ve stejnojmenném románu Heinricha Manna.

I když charakterově dva naprosto odlišní mužové, tak jak Petr Nečas i profesor Unrat dopadli stejně. Žena svůdnice je zcela opanovala a oni ztratili celé své postavení Jenom nevím, zde v tom románu či filmu Modrý Anděl skončí profesor Unrat policejní služebně tak, jak to asi v nejbližší době čeká na Petra Nečase.

Uvidíme, jestli s ním jeho spoluposlanci budou držet basu, ale možná, že jako truc Zemanovi ano a možná, jako trest za jeho účast na rozlučce s prezidentem ne.

www.ateo.cz

loading...

Zdroj. Redakčně kráceno; Titulek redakčně upraven

loading...