Nevíme nic, tak zavřeme premiéra

Ve Varech se zbláznil Oliver Stone, Rusnok tvořil vládu a kam kouknete tam překvapení, Ištván chce zavřít Nečase a v Budějovicích zmlátili tajní teleskopickými obušky na koho narazili, povětšinou na úplně obyčejně nasrané Budějičáky.

No mne nejvíc zaujalo nečekané pokračování kauzy která začala policejní monstrakcí a když začínala usínat, oživili ji hoši pokusem o kriminalisaci premiéra. Tato akce má jeden nový aspekt. Pokud by tento pokus prošel, stalo by se jakékoliv politické kutění potenciálně trestným. Jak napsal Ivan Langer na Fejsu:

Hlasování Poslanecké sněmovny o ne/vydáni P.Necase (vzhledem k nové úpravě poslanecke imunity – v případe nevydani lze stíhat po uplynutí poslaneckého mandatu) bude hlasováním o sile ci slabosti jedne ze tři (zatím ještě jen tři) ústavních moci v zemi. Svoji slabost ukázala jiz tehdy, kdy připustila, aby v jednacím sále seděli vedle D. Ratha policisté… Bude to hlasování o vyváženosti moci soudní, výkonné a zákonodárné!

Stále se mi nechce zdát, že by policie neměla dostatek festovních důkazů k akci, při níž vletí přepadové policejní komando na úřad vlády, na ministerstvo obrany, zadrží šéfy výzvědné služby a vybírá bankovní trezory s čímsi zlatem a miliony korun v hotovosti. A po měsíci od monstrakce jsme tam, kde jsme byli první den. Akorát chceme nádavkem zavřít primeministra. Tak teď už jenom čekám, kdy si přijdou pro pana Špidlu, který se stal evropským komisařem za to že vyklidil pozice aby nepoškozoval stranu. Taky by mohli zkoumat, zda se nestal Jan Fischer ministrem financí za podporu Miloše ve druhém kole. A ti, kvůli kterým to údajně začalo se vesele rekreují u moře. No a včil můžeme na titulky.

Zdroj: paulczynski.cz ; Redakčně kráceno; Titulek redakčně upraven