Komunisté mají největší podíl na romských nepokojích. Zakažme je!

Prohlášení předsedy českých komunistů Vojtěcha Filipa k situaci v Českých Budějovicích se dá shrnout asi takto, za všechno může současná vláda, která Romům snížila jejich sociální dávky. Pravdou však je, že na problémy s Romy zadělali komunisté v padesátých letech idiotským zákonem o zákazu kočování.

Demonstrace na českobudějovickém sídlišti Máj se tuto sobotu obešla bez rvaček s policií, a to je dobře. Akorát si bílí s černými vyměňovali názory přes policejní kordón, ale proč ne.

KSČM ovšem protiromských protestů zneužila k obludné propagandě, přitom komunisté jsou hlavními viníky problémů soužití majority s romskou minoritou.

Na vině je sociální inženýrství pro rudé soudruhy tak typické. Oni jako klasičtí nepřátelé lidské svobody si chtějí vynucovat právo rozhodovat za druhé, určovat jim co je správné a co nikoliv. A tak v padesátých letech komunisté vymysleli zákon, který Romům zakázal kočovat. Čili jim vzali něco pro ně přirozeného. Za první republiky u nás Romové běžně kočovali a až na nějakou tu ukradnutou slepici, nebyly problémy. Vždy někde na okraji vesnice měli vyhrazené tábořiště, kde se svými maringotkami přebývali, a když tam byli moc dlouho, přišel starosta s četníky a bylo jim naznačeno, že by mohli popojet jinam. V západní Evropě to tak funguje dodnes, akorát koně s maringotkami vystřídala auta s karavany. Komunistický experiment s nastěhováním Romů do kamenných obydlí navíc často končil fiaskem, důkazem jsou vybydlená sídliště Chánov u Mostu a košický Luník IX. na Slovensku.

KSČM však za problémy zaviněných jejími předchůdci viní současnou vládu, protože prý svými škrty zavinila, že Romové už nedostávají tolik peněz na sociálních dávkách jako dříve. Jestli je to pravda, tak za to si Nečasova vláda zaslouží metál. Je fakt, že „bílí“ jsou naštvaní a zdá se jim, že naopak velkorysá sociální politika státu nenutí ty nepřizpůsobivé (protože to se týká všech lidí) pracovat. Ovšem soudruh Filip by těmto lidem chtěl ještě přidávat. Tím dokazuje, že komunistům nejde o řešení problémů, ale o jejich provokování.

Stejně úsměvné a tragické zároveň je komunistické upozorňování na zhoršování mezilidských vztahů a vyzývání k zastavení spirály nenávisti a násilí. Zhoršování mezilidských vztahů podněcováním nenávisti mezi skupinami lidí je právě důsledkem jejich štvaní.

Řešení je tedy jednoduché, pokud chceme zastavit podněcování násilí a nenávisti ve společnosti, pak by bylo rozumné zakázat levicovou extrémistickou stranu KSČM.

Zdroj: ePortal.cz