Chcete si pořídit byt 3 + 1 za pouhých 159 000 Kč? Čtěte dál!

Také utíkáte? Byt 3 + 1 95 000, 3 +1 109 000, 3 +1 159 000. V Čechách je lacino. Samá výhodná koupě, no nekupte to ! Má to však jeden háček, lokalita není klidná ani bezpečná, je přímo zamořená agresivními žebráky, zloději , notorickými a bezohlednými rušiteli nočního klidu….no dobře zkrátím to, je zamořena nepřizpůsobivými cikány. Laciné byty jsou na prodej v lokalitách Chánov, Janov, Most, těch míst je stále víc a víc.

Z těchto nebezpečných míst neutíkají jen “ gádžové “ , ale i ta část slušných cikánů, kteří nechtějí mít ze svými etnickými soukmenovci nic společného. Slušní lidé utíkají před těmi neslušnými. To je bohužel smutná realita mnoha míst v Česku. Realitní trh není rasistický, nikdo se zákazníků neřeší, zda je jeho soused Vietnamec nebo Žid. Chtějí jen slušného a tichého souseda. Chtějí prostě jen v klidu žít, někde a s někým to prostě nejde.

Někdo by možná namítl, že se utíká i před nezaměstnaností. Ano, i to je pravda, ale jen její malá část. Rodina “ emigrantů z Mostu „, které jsem poznal, problém s prací neměla. Přesto prodali svůj byt v rekonstruovaném cihlovém domě za 200 000 a zadlužili se do konce života, jen proto aby mohli bydlet co nejdál od cikánů. Malý starší domek, na kterém je ještě spousta práce, v klidné vesnici ve Středočeském kraji se stal jejich záchranným ostrovem.

Jaká slast, už nemusí snášet agresivní žebrání, vyhrožování a vulgární nadávky svých cikánských sousedů a to včetně malých dětí, mohou se v klidu po práci vyspat a neposlouchat bezohledný řev “ utlačované, diskriminované menšiny „, která po nocích propíjí naše peníze. Už se nemusí bát pouštět děti ven, do prostředí, které je velmi problematické pro jejich výchovu a bezpečnost.

Kolik lidí se ocitlo v podobné pasti? Kolik slušných lidí je přímo terorizováno svými neslušnými sousedy. Nemusí jít vždycky o tu “ nepřizpůsobivou “ část cikánů, ale ve většině případech tomu tak bohužel je. Nejhorší na tom je, že lidé, kterým jejich nezvaní sousedé otravují život nemohou vůbec nic dělat, jsou vlastně úplně bezmocní.

Jediné co jim nakonec zbude je útěk. Útěk do klidu a bezpečí. Mám takový pocit, že takových klidných míst k životu ubývá. Malá skupinka nepřizpůsobivých má neuvěřitelnou moc – otrávit mnohonásobnému počtu ostatních život. Tato moc se stále stupňuje přiživovaná jakýmsi zvráceným pocitem nedotknutelnosti. My jsme ti „diskriminovaní “ cikáni, kdo je víc! Můžeme si dělat co chceme a vy slušní cikáni a gádžové, jestli se Vám to nelíbí, tak táhněte jinam!

Bohužel, jen další článek, který nenabízí žádné průchodné řešení, jen bezmoc a už i strach z toho co bude dál. Čím víc se budou nad rostoucí agresivitou neslušné části cikánů přivírat oči, tím to hůř dopadne.

Napětí ve společnosti se stupňuje a řešení nikde, jen obušky a slzný plyn určené pro slušné a nespokojené lidi. Chtít žít v klidu a bezpečí je zřejmě nějaký zločin, který musí být potrestán…

Zdroj: ePortal.cz | převzato z autorova blogu na idnes.cz | titulek upraven redakcí ePortál.cz