Soudruh Zeman přijal na Hradě soudruha prokurátora Ištvána a poděkoval mu za boj s nepřáteli naší socialistické společnosti

Prezident Československa soudruh Klement Gottwald přijal soudruha prokurátora Josefa Urválka a vyjádřil mu poděkování za jeho náročnou práci a plnou podporu v jeho rozhodném boji proti nepřátelům naší socialistické společnosti.

Soudruh Urválek ujistil soudruha prezidenta, že nejen prokurátoři, ale i soudci jsou si vědomi své historické odpovědnosti a stojí a budou rozhodně stát na straně pracujícího lidu proti zlovolným silám buržoazie, světového imperialismu a proti keťasům a spekulantům.

„…Pěst dělnické třídy dopadne prostřednictvím socialistické prokuratury na každého, kdo by chtěl naši cestu k nejrozvinutější společnosti na světě ohrozit…“, řekl také s. Urválek. Tak to jen taková malá historická reminiscence, která nám dříve narozeným naskočí při čtení zprávy, kterak se sešel pan prezident s panem vrchním státním zástupcem. Prezident republiky Miloš Zeman přijal na Pražském hradě vrchního státního zástupce Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Ivo Ištvana.

Vyjádřil mu plnou podporu v jeho práci a v úsilí odhalit klientelistickou síť, spojující politickou sféru s ekonomickou kriminalitou. Informovala o tom mluvčí hlavy státu Hana Burianová. No řekněte, že se to moc neliší?

Úplně nejvíc se to líbilo Mirkovi Kalouskovi. „Tímto krokem prezident republiky otevřeně přiznal přímou souvislost mezi zásahem orgánů činných v trestním řízení a politickými změnami, které prosazuje. Domnívám se, že návštěva dr. Ištvána u prezidenta republiky je porušením nestranného výkonu působnosti státního zastupitelství zejména proto, že mezi prezidentem a vrchním státním zástupcem není žádná kompetenční vazba. Prezident republiky otevřeně přiznal přímou souvislost zásahu orgánů činných v trestním řízení před třiceti dny s politickými změnami, které prosazuje,“ dodal Kalousek.

Tak jen pozor Mirdo, prej mají volný ještě nějaký medvědy.

Zdroj: paulczynski.cz | Redakčně kráceno | Titulek redakčně upraven