Otázky Václava Moravce, které jsou jen o samolibém lháři Moravcovi je třeba zrušit. Je to vyhazování našich peněz

Včera Moravec byla, včera byl hezký čas, včera Moravec byla, za týden bude zas. A jako vždy nás přesvědčoval o čem se máme bavit tento týden. Jak dlouho bude tomuto samolibému kecalovi mediální, intelektuální a moralistní fronta trpět jeho otevřené lhaní? Jak pravil kamarád: jeho otázka „a o čem se začne mluvit “ je hodně hloupá, neskonale nadutá a dokonce hned trojnásobná lež, což je pozoruhodný výkon. Je prakticky vždy položena po představení tématu, o kterém se:

1) Začalo mluvit už dříve než si ho Moravec vůbec všiml
2) Mluví se o něm i bez přispění Moravce
3) Mluvilo by se o něm i nadále i kdyby Moravec neexistoval

Ptát se tedy takto na témata, která nevymyslel, neotevřel, neinicioval, nezasloužil se o ně, neobjevil je a dokonce ho ani nedokáže pojmout smysluplně a originálně, je jednoduše lhaní v přímém přenosu, navíc za naše peníze. Je to tak jednoduché, že i malé dítě pochopí, že otázka „o čem se začne mluvit…“ je lží, protože se o daném tématu NEZAČNE mluvit, jednoduše proto, že se o něm prakticky vždy už dávno mluví.

Už v roce 2011 napsal Jiří Kohoutek na E-portálu: Formát poledních televizních debat se všude po světě dávno přežil. Politici mají v době internetu a sociálních sítí tolik možnost k prezentování svých názorů, že televizní politické debaty (alespoň v ČR) dnes působí jako anachronismus. Václav Moravec sice nedosahuje pokleslé úrovně kotelnice Jílkové, přesto je nejvyšší čas od vysílání pořadu ustoupit. Václav Moravec snad kdysi přinesl do světa politických TV diskuzí svěží vítr. Po letech se však na jeho pořad v podstatě nedá dívat.

Řada mých přátel mne považuje za masochistu, protože nevidí nic smysluplného na tom každou neděli naladit v poledne OVM. Moravec je sice kultivovaný a o úroveň výš než např. zmiňovaná Jílková. Obvykle však klouže po povrchu, jeho dotazy jsou více méně nahodilé a nejsou založeny na poctivém nastudování faktů.

Pořad OVM zabila rutina. Při jeho sledování má divák pocit, že Moravec se především baví. Díky své bohorovnosti a jisté změkčilosti v podstatě není schopen vyzískat od pozvaných politiků nic než fráze. OVM nemají dnes už žádnou sílu, aby dokázaly tuzemské politiky třeba jen lehce rozčílit. Nemyslíte, že je na čase tomuto pořadu říci sbohem?

Zdroj: paulczynski.cz | Redakčně kráceno | Titulek redakčně upraven