Bývalý ministr ODS: „Bože, jak hluboce ještě musíme klesnout, abychom se vzpamatovali?“

Vyloučením Floriana, ODS definitivně potvrdila, že je šílená a že potřebuje radikální léčbu, tato hysterie nejde omluvit ničím. Ať se snaží, jak se snaží to vedení ODS omlouvat a zdůvodňovat, tak je to jen inkvizice a stupidní pokus o hloupé poslední slovo. Ovšem vůči někomu, kdo ODS poslal do háje. Takové projevy nemá zapotřebí ani poslední prostitutka. ODS se dnes povedl výrazný zářez do historie – vyloučila nečlena, tedy člověka, který své členství ukončil.

V poslední době se snaží vedení ODS prokazovat stále a více, že jejich voliči jsou idioti. Tvrdit, že legitimita nějaké „101“ byla zaštítěna nestabilním politickým uskupením LIDEM, tak to byl hodně povedený výrok, hodný klauna se slovy. Možná by legitimní byla a možná by dokázala vytvořit vládu, ale stálo by to za to? Bylo by to jen prohlubování ztráty důvěry a zrychlování konce.

ODS si musí položit otázku, kdo muže za tento marast, ve kterém ODS nyní je. Může za to především dvojice „NN,“ tedy Němcová Nečas. Nečas je tam, kde patří a kde celou domu měl být. Němcová se dere do čela, jako hysterická boxerka se staví do ringu, kde nepřežije ani půl kola. Politický leader musí mít pěsti ze železa a nervy z ocele. Ona je hysterka jako Nečas. Proto ODS z ničeho nevyvede, jen zabředne ještě hloupěji.

Pokud si výkonná rada myslí, že vylučováním oponentů, problémy přestanou být problémy, tak se pletou. Vylučováním oponentů, které je v zásadě proti stanovám ODS a prakticky je provedeno v rozporu se stanovami, dokážou svým bývalým voličům, že si o nich opravdu myslí, že jsou jen idioti. Pod vedením gynekologa se ODS v Praze dostala leda tak do rodidel, pokud bude výkonná rada naslouchat Svobodovi nadále, tak ve stejných místech skončí strana celá.

Místo toho, aby vedení ODS celou tuto tragikomedii zakončilo, tak vstupuje do dalšího dějství, které bude ještě trapnější a ještě tragičtější. Jak k této situaci řekl bývalý ministr z ODS, který nechce být jmenován: „Bože, jak hluboce ještě musíme klesnout, abychom se vzpamatovali?“

Štítky: