Odpískané vedení ODS je třeba vypískat, kdo bude v pruhovaném triku s píšťalkou?

Občanská demokratická strana nemá zdaleka prohráno a velice dobře si to uvědomuje předseda TOP 09. Proto v těchto dnech přestal mlčet a začal v boji o místo na politické „pravici“. Vsází na vedení ODS, které je v podstatě neschopné. Po brutálním odhalení zákulisní špíny předsedy Nečase a jeho milenky se do popředí dostala druhá liga téhož trenéra. Je jen otázkou, zdali ODS odpískají ostatní strany, voliči či zavčasu členové ODS…

Ohlodaná kost vyválená v Nečasově bahnu a slabý pavouček

ODS má nyní vedení, které se přetahuje o „ohlodanou kost“. Záhadně vymizel z hřiště Bendl a Vondra – dva politikové ODS, kteří evidentně vyčkávají, kam se vítr stočí, aby poté stáli opět v předních liniích, až se trochu vyvětrá. Kuba, který šel Nečasovi houževnatě po krku, jak v nějakém rozhovoru naznačil, samotný Nečas, sice prošel výrazným mediálním progresem, ovšem ještě stále dobře neumí bleskově a důvtipně reagovat na předvídatelné otázky médií. Budí dojem pavoučka, kterého tahá za jeho osm nožiček z každé strany někdo jiný. Je otázkou, kdy mu z osmi nezbude žádná.

Členská základna záhadně mlčí. Jakoby vyčkává na svůj okamžik, který by ovšem měl přijít velmi rychle. Najde se v ODS parta lidí, kteří jednou pro vždy vyřeší jak problém s vedením ODS, tak problém s předsedou TOP 09? Vystoupí tato skupina ze stínu strachu a mračen, které sesílá mediální fronta hnaná TOP 09 na ODS? Dnes je situace tak snadná pro osobnost, která by si troufla na odbahnění sinicemi prolezlého rybníku zvaného ODS. Bude to pódium kongresu, kde konečně vystoupí neokoukaní chytří lidé, budou to regionální platformy, které budou sestavovat kandidátní listiny bez Svobodů, Bendlů, Vondrů, Sobotků, Nečasů a dalších?

ODS není ještě na dně – členové jistě mají plíce plné vzduchu, jen vedení má závaží na nohách

Vedení ODS přistoupilo na hru všech politických uskupení, že se stane fackovacím panákem politických stran. Slabý Nečas permanentně ustupující předsedovi TOP 09 započal tento trend. Kuba s Němcovou v něm zvesela pokračují. Je to opravdu názor ODS, že Nagyová se z ODS nevyloučí a dva poslanci ODS, kteří pouze dělají náplň své práce – hlasují či konají podle svého nejlepšího vědění a svědomí ano?

Za poslední roky jsem nezaznamenala tak silné vylučování či odchody z jakékoli strany jako to právě ODS předvádí. Vylučuje vedení nepohodlné členy, zavírá okresní sdružení, rozpouští malé sdružení. Pokud si položím otázku, z jakého důvodu se tak činí, pochybuji, že důvodem bývá výlučně velrybářství. Zavřeli přeci i malá sdružení, kde je sotva pět lidí – takže o lovci velkých ryb lze jen stěží hovořit. Nebo se zavírají sdružení ODS, kde se řadoví členové snaží o změnu a o vyjádření vlastního názoru – také podle svého nejlepšího vedení a svědomí?

Pokud zabrouzdáme na webový portál ODS – zjistíme, že publikační prezentace patří několika málo lidem – ostatní členové jsou jakoby němí. Jde snad o to, že vedení nechce, aby se ostatní prezentovali? To opravdu jedna z nejpočetnějších stran má výlučně desítku „okoukaných“ tváří, kterým se umožňuje prezentovat nebo prostě ostatní své názory z lenivosti a nezájmu neprezentují?

Ano, pokud připustíme, že ostatní neprezentují své názory, je klidně možné, že pak je opravdu ODS v zániku. Pokud však uzavřeli názory členů ODS stejně jako jejich sdružení, pak je třeba vedení ODS vypískat!

Na otázku, kdo ale bude píšťalku držet v rukách, si ještě chvilku budeme muset počkat. Buď to budou voliči samotní, nebo to bude Karel Schwarzenberg s TOP 09, nebo to bude členská základna. Netroufám si v tuto chvíli odhadnout situaci, neboť ještě přesně není jasné, kdy se sněmovna rozpustí. A zdali ODS bude mít dost času na sebereflexi a nechat závaží tam, kde je a zhluboka se nadýchnout…

Štítky: