Tažné zvíře se právě rozbíhá proti zdi. Všichni s IQ alespoň 70 rychle pryč!

Většina z nás rozumných, sečtělých, vzdělaných, bystrých a politicky gramotných pražských pravicových intelektuálů se podivuje nad tím, jak může ČSSD vyslat do boje šéfa odborů Zavadila. Tento člověk přece nemá pražádnou kvalifikaci, aby se stal lídrem pro naše hlavní město za žádný politický subjekt. Není vzdělaný, mluví jako dělník po 9 vypitých pivech, není mladý, není pohledný, není ani vtipný. Jedinou jeho kvalifikací je to, že houfuje lid na náměstí, aby protestoval proti vládě (samozřejmě té bez ČSSD). Po mnoha letech marného úsilí byl za své služby odměněn.

Lze ale skutečně brát pozici lídra pražské kandidátky za ČSSD jako odměnu? Kdyby byl pan Jaroslav „Korýtkachtivý“ Zavadil moudřejší, podíval by se zpětně na výsledky socialistů od roku 1996. Zjistil by, že v Praze socialisté nedokázali nikdy zvítězit. A i když např. v Moravskoslezském kraji získali v roce 2006 přes 40%, v hlavním městě se dostali sotva přes polovinu této hodnoty. Nejinak tomu bylo ve všech čtyřech ostatních volebních obdobích.

Zavadil byl socialisty vybrán jako pěšák, který bude obětován. Nikdo z ČSSD se do předem prohraného boje nechtěl pouštět, ale primitivní křikloun Zavadil? Ten se jako správné „tažné zvíře“ nebojí rozeběhnout proti zdi.

Je ale přinejmenším podivné, že by Zeman nechal obětovat někoho ze svých přítel, mezi které se Zavadil také počítá. Že by snad prezident a ČSSD opravdu věřili, že má jejich kůň šanci uspět?

Zdroj: ePortal.cz