Kravičky na mléko, prasátka na maso, Romské děti na sociální dávky

O tom že si lze z nepracovitosti a plánovaného rodičovství udělat solidní byznys, se můžeme v ČR přesvědčit všude, kde v ČR najdeme větší Romské aglomeragce. Jak daleko to ale dochází v severních Čechách, ví málokdo.

blog.idnes.cz

Na začátku léta jsem si šel koupit košili do jednoho obchodu v centru Ústí nad Labem. Bylo vedro, v mikině se nedalo být a tak protože mi to horko dost vadilo, šel jsem vyzkoušet zábavu žen, zvanou shopping. Trvalo to asi tak deset vteřin. Znechutilo se mi to hned. Popadl jsem košili správné velikosti a vzoru a zařadil jsem se do fronty před kasou, hned za početnou Romskou rodinu.

Děti zlobily, ostatní to otravovalo, ale co, máme tu rasovou tolerantnost a tak menšinám tolerujem, co bysme si sami asi nedovolili k jiným. Když jsme ale zaslechl, o čem se krátkovlasá romská mamina s děckem v náručí baví s postarší babičkou, bylo mi smutno. Ten úryvek by šel vměstnat do následujících vět.

– „Proč jste si pořídili další tak rychle? Vždyť na tohle můžete ještě rok brát ? “ (brát – sociální příspěvky).

— „No tak je to dřív, budem brát na to co se narodí teďka……“

– – „Ale proč tak brzy? Dyť to šlo eště rok ? „

– „Jsem si pilulky zapoměla….“

– “ Špatně to děláš. Natahovat se to dá ! Až tři roky na jedno !!“

— „Tak u toho dalšího…..“

Zkusmo jsme přepočítal, kolik dětí okolo sebe vlastně maminka má, (jsou autenticky všechny její – jsou jí podobné a křičí na ni mámo mámo) a zapřemýšlel jsem, jak dobře to mají ti naši Romové vymyšlené. Jak co nejlépe podojit stát řízeným rodičovstvím.

Když jsem vyšel ven, zkusmo jsem si je vyfotil. Povedlo se mi to napodruhé, protože zkraje se mi do záběru nevešli všichni. A Vy milí gádžové – jen hezky plaťte.

Kvalita života těch dětí nebude asi nic moc, když si je Romové dělají na sociální dávky. Někdo jiný by raději pro užitek pěstoval domácí zvířata. Jenže u Romů je tohle natolik obvyklé, že bychom se vlastně neměli divit. A svědomí – asi ho nemají.

A my.

Jsme hloupí, když tu držíme sociální systém, který tohle umožňuje.

Někdo kravičky – někdo prasata….

Zdroj: janzima.blog.idnes.cz