Měla Hana Machová šanci proti Romovi s nožem v ruce?

Případ Ústecké vraždy řidičky Taxi před třemi týdny je ukázkovou lekcí toho, jak se veřejnost nedozvídá celou pravdu o této tragické události. Jsou k tomu důvody? Zemřela „nějaká“ taxikářka – – tak by se dal stručně shrnout mediální obraz této události. Jenže ono je to celé trochu jinak. Mám to ve svém posouzení trochu jednodušší. Některé aktéry této kauzy jsem osobně znal.

blog.idnes.cz

Řidička Taxi nebyla nesympatická jedovatá taxikářská zlatokopka, ale krásná dáma před čtyřicítkou. A prima ženská. Hana Machová taxikařila jenom o víkendech a měla řízení jako druhou práci. Poznal jsme ji asi před rokem. Jako vzdělanec a doživotní skrblík taxíkem moc nejezdím. Před zhruba rokem jsem měl po pádu z výšky, skříplý nerv v páteři a vracel jsem se na víkend do Ústí nad Labem. Po desetihodinové cestě už jsem nevěděl jak si sednout a jít jsme mohl tak pomalu, že mi ujel poslední autobus. Tehdy jsem si mávl na projíždějící béžový Seat s nápisem taxi. Poznal jsem Hanu Machovou, jež byla vyhlášená po celém Ústí jako krásná žena za volantem Taxíku.. Když jsem se ani nemohl pořádně ohnout, pomohla mi nasednout a já si přišel jak nemohoucí senior. Ale který taxikář Vám takhle pomůže.

V autě čisto, pořádek a vlídná řidička, co se zeptala, jestli chci rovnou do špitálu, nebo jen domů.

Když jsme ji viděl o tři měsíce později, šel jsme jí alespoň poděkovat. Takhle sympatická krásná plavovlasá máma osmnáctiletého kluka a spokojená manželka by byla tím posledním na světě, u koho by mně napadlo, že jí někdo ublíží.

Jenže

Před třemi týdny večer ji zastavil devatenáctiletý Rom Tomáš Bady. Předstíral, že někoho hledá a nechal se nějakou dobu vozit po městě. Ve skutečnosti chtěl onoho zánovního Seata v němž se právě vezl.
Později policistům lhostejně řekl, že potřeboval zajet na Moravu. A tady bych se zastavil poprvé. Policisté poté zjistili, že onu jednodenní cestu skutečně plánoval. Každý člověk ví, že jednodenní celorepubliková jízdenka Českých Drah stojí něco málo přes pětistovku. A dostanete se kamkoli chcete i nazpět. Když pominu, že ta cesta nebyla nijak důležitá a pachatel chtěl jen někomu zajet na hrob, musím se ptát.

Opravdu byl Tomáš Bady tak bezcitný k lidskému utrpení že obětoval život krásné ženy pro pětisetkorunu. To mu byl život té z jeho pohledu „Gádžovky“ tak lhostejný? Ano byl. A přitom Tomáš Bady nebyl ničím zvláštní. Obyčejný Rom, řekli byste si. Pak vytáhl nůž a vrazil jej do nic netušící řidičky.

Z doposud známých skutečností ale vyplývá veřejnosti prakticky neznámá informace. Hana Machová zabojovala. I zraněná se začala pravou rukou bránit a levou zatáhla za volant a poslala vůz do překážky v podobě zábradlí, do nějž vůz následně narazil. Bylo to chytré. Řidička měla bezpečnostní pás a vrah nikoli. Tomáš Bady byl nárazem vymrštěn proti přístrojové desce a přednímu sklu. Po nárazu přestal útočit a rychle vystoupil z nabouraného auta. Bylo poškozené a k ničemu mu nebylo, tak odešel.

Tady bych se zastavil podruhé. Bratr Tomáše Badyho na Facebooku prohlásil den poté veřejně následující větu. „Už nejsi můj bratr“. Je to legrační, ale osobně ho znám a z toho co o něm vím, se až doposud účastnil velice často předchozí majetkové trestné činnosti kterou Tomáš provozoval. Včetně obchodování s marihuanou. Ale nyní se od jeho trestné činnosti okázale distancuje. Je to trochu k smíchu. Tedy až do momentu, než si uvědomíme, že Tomáš nasedl do Taxíku s úmyslem zabíjet.

Potřeboval zajet na Moravu…

Otřesená a těžce zraněná Hana Machová ještě stihla zavolat svému synovi s tím, co se stalo a ujistila ho roztřeseným hlasem, že bude v pořádku. Pak přišel v důsledku silného vnitřního krvácení úbytek sil, malátnost a postupně bezvědomí. První na koho těžce zraněná myslela, byl její osmnáctiletý syn.

S každým úderem srdce krásné ženy utíkala z jejího nitra životu potřebná krev. Po převozu na sál Hana Machová zemřela. Zůstal tu po ní manžel, její osmnáctiletý syn a spousta lidí, co ji měli rádi. Proč? Protože jeden Rom zrovna potřeboval někam zajet autem.

Policie našla pod sedačkou vozu mobilní telefon Tomáše Badyho a ráno ho zatkla. Zkraje na to šli kriminalisté takticky a neřekli mu, že jeho oběť zemřela. Poté, co mu policisté sdělili obvinění dle par.219 tr. činu vraždy, vše popřel a odmítl vypovídat. Ve vazební věznici v Teplicích má dost času vymyslet si nějakou výmluvu, nebo jiný příběh. I přesto, že na sobě měl krevní stopy, i přesto že v autě našli jeho telefon.

Média o tom, že vraždil Rom mlčí jako ryby, neziskovky svoje zprávy ukorigují aby to nešlo ven a veřejnost se to nemá dozvědět. Policie taktně pomlčí, aby měla „klid na práci“.

Proč jsme to neměli vědět ?

Ukažte mi, kdy naposledy někdo z majority ubodal Romku kvůli autu. A to je nás dvacetkrát víc, než jich.
Je načase. Je načase dát hyperkorektním médiím a Policii najevo, že by nás neměly ohlupovat. Platíme si je.

Po krásné laskavé ženě zůstal osmnástiletý syn se srdcem plným stesku. Kluk co nic nezavinil a měl rád svoji mámu. Snad se s tím vyrovná…

Zdroj: janzima.blog.idnes.cz