Z chudobné Sýrie, bude asi druhý Kuvajt. Obama projevil zájem – vyhrožuje válkou

Tak nám nositel Nobelovy ceny míru zase haraší zbraněmi. Rozhoduje prý se, zda nemá zase někde spasit svět. Tentokrát v Sýrii. Jakoby nestačilo jak to podělali v Iráku, v Lybii, v Tunisku a v Egyptě. Násilný export anglo-amerického způsobu života někam, kde o něj ručníkáři nestojí, navíc s pomocí zbraní, není nejlepší.

Navíc, když jak se zdá s tím systémem máme sami co dělat. Proč se montujeme pod vedením Američanů někam, kde si upravují poměry po svém. Je to jejich válka. A navíc ji vedou se zbraněmi, které jim dodali ti, kteří je teď chtějí umravňovat. To vše je důsledek toho, jak jsme se montovali do čehosi, co jsme eufemisticky nazvali Arabským jarem a co nám přerostlo do válek, pouliční střelby a terorismu.

Myslím, že tyto země autoritářský režim potřebují, aby byl klid a pořádek. Stačí se kouknout na Egypt za Mubaraka a teď. Pleteme se do vnitřních věcí a podporujeme ty, pod jejichž vedením rozhodně klid nenastane. Pleteme se do života jiné kultuře. A výsledek je chaos. Abychom porozuměli, do čeho lezeme, je zde malý přehled, jak jednoduché to tam je. Popis pochází z deníku The Financial Times.

Írán podporuje syrského prezidenta Asada. Státy Perského zálivu jsou proti Asadovi. Asad je proti Muslimskému bratrstvu. Muslimské bratrstvo a Barack Obama jsou proti generálu Sisímu (současnému vojenskému vládci Egypta). Avšak státy Perského zálivu podporují Sisího! To tedy znamená, že jsou proti Muslimskému bratrstvu! Írán podporuje Hamás, ale Hamás podporuje Muslimské bratrstvo! Obama podporuje Muslimské bratrstvo, nicméně Hamás je ostře protiamerický! Státy Perského zálivu jsou pro-americké. Ale Turecko je se státy Perského zálivu proti Asadovi; avšak Turecko podporuje Muslimské bratrstvo proti generálu Sisímu. A generála Sisího podporují státy Perského zálivu! Tak vidíte jak je to prosté. Vítejte na Blízkém východě.

A jako dodatek poznatek mé kamarádky, která v Syrii dlouho žila. Napsala mi: V Sýrii byla objevena obrovská ložiska nafty a stříbrné doly. Mám to od lidí, které znám a kteří teď utekli. Nediv se, že Obama projevil zájem. Z chudobné Sýrie, kde jsem žila, bude asi druhý Kuvajt.

Zdroj: paulczynski.cz | Redakčně kráceno | Titulek redakčně upraven