Víme první: Nástupcem trenéra Bílka bude překvapivě jeden z těchto dvou…

Zapomeňte na to, že by národní fotbalový tým mohl převzít skutečný odborník. Zase půjde jen o kamarádšofty a „jánabráchismus“. Pelta je ztělesněním toho nejhoršího, co přežívá v tuzemském fotbalu. Proto je zřejmé, že nástupcem trenéra Bílka bude opět další Bílek. Tedy loutka, se kterou si bude moci šéf českého fotbalu dělat co chce.

Samozřejmě to nebude plzeňský trenér Vrba. A už vůbec ne Zdeněk Zeman, který dlouhé roky vedl týmy ze špičky italské ligy. Tito dva by se s dýchavyčným nazdárkem Peltou vůbec nebavili. Nemají proč. Mají za sebou úspěchy a nikdy ve své kariéře neměli zapotřebí ušpinit se kapříky.

Pelta potřebuje někoho málo sebevědomého, někoho, kdo není silný v kramflecích. Někoho, s kým se na tento post nepočítá. Někoho, kdo bude za takovou šanci Peltovi vděčný do konce svého života.

Možná už tušíte, o koho by mohlo jít. Vlastně by se do role této šedé myši hodili hned dva trenéři. Jedno je jisté, agónie českého fotbalu bude pokračovat. Neměli bychom ale věřit žvástům těchto trenérů amatérů, že lepší to být nemůže, protože nemáme nové Nedvědy a Poborské. Stačí vzpomenout řecké mistry Evropy z roku 2004 a dánské mistry Evropy z roku 1992. Oba týmy nebyly plné hvězd, ale měly výtečné trenéry a hráče, kteří dřeli, dřeli a ještě jednou dřeli.

Český fotbal nepotřebuje super hvězdy, ale poctivé makáče a zkušeného trenéra, který jejich hře vtiskne směr.

Nemá smysl jmenovat dvojici mužů, ze které patrně vzejde nový trenér. Zkušený fotbalový fanoušek nechť si je doplní sám. Jenom vyslovit jejich jména nahlas přináší neštěstí, řekl bych….Zřejmým favoritem je mladší z této dvojice.

Zdroj: ePortal.cz