Může být Romský gang nebezpečnější, nežli ten náš?

V souvislosti s případem Milana Šlemendy, jež loni 31.srpna nepřežil žádění Romského gangu Ivana Demetera se jeví jako logická, otázka, jež minulý týden v mailu položil jeden z našich čtenářů.

blog.idnes.cz

V případě Demeterova Strakonického gangu jsou jen pro srovnání známa následující fakta.

Obětí byl bezkonfliktní Milan Šlemenda a čtyři útočníci jej smrtelně zranili. Událost doposud nemá svědky a tak se z celé věci útočníci vymluvili tím, že je Šlemenda napadl všechny čtyři naráz a oni se jen bránili. Soud vyměřil zcela neadekvátně nízký trest dvou let odnětí svobody Ivanu Demeterovi, k překvapení příbuzných se státní zástupkyně neodvolala a jediný kdo se a to kuriozně odvolal, byl sám odsouzený Demeter. Pokud se podíváme na věc s odstupem, přesně tato kauza je jednou z těch, kdy viníci kolektivně lžou, soudy selhávají a pocit nespravedlnosti ve většinové společnosti bobtná.

Ale copak většinová společnost nemá mladistvé gangy mladých darebáků a grázlů, kteří pohotově lžou ? Ale má ! Nejsme o nic lepší, než Romové.

Jedním z podobných příkladů, může být Ústecký Pindochův gang. Skupina mladých teenagerů z dobrých rodin – přesto se vztahem k násilí. Tahle parta mladých lidí je už několik let známá napadáním slabších spolužáků cestou ze školy. Sem tam někomu chybí mobil, loni se začalo mluvit nejméně o jednom znásilnění zkuste na tyhle mladíky zavolat Policii. Kolektivně si dosvědčí něco proti Vám. A lžou pohotově. Jednoho ze svých dospělých kritiků napadli letos kamením a když už nic jiného, jsou schopni za člověkem jít po městě několik kilometrů a sprostě ho i několik hodin urážet. Vůdce gangu jehož občanské jméno není ještě možno zveřejnit, je chráněn zákonem před zveřejněním identity. Ještě není plnoletý. Stejně jako již plnoletý Ivan Demeter pochází z dobře situované rodiny a má dost času, drzosti, peněz i sebevědomí. A je jenom otázkou času, kdy tihle mládenci provedou něco mnohem horšího. Je jen otázkou času, kdy si poté dosvědčí, že tu mladou slečnu, nebo toho zesláblého seniora nenapadli. A Pindoch, vůdce gangu, si chodí po tomto světě s účesem a sebevědomím Elwise Presleye a pravidla pro něj neplatí.

Když uvážíme, že oba gangy mají za poslední léta z hlediska absolvovaných přečinů zhruba stejnou historii, je jen otázkou času, kdy se stane něco většího.

V tomto směru není třeba řešit jakékoli rasistické předsudky.

I když je nás početně asi tak dvacetinásobek a těch gangů máme méně než minoritní Romové, hlavní otázka tohoto článku zůstává odpovězena. I náš gang může být stejně nebezpečný, jako Romský.

Zdroj: janzima.blog.idnes.cz