Předvolební manipulace mediokracie se rozjíždějí naplno: Průzkumy veřejného mínění a „diskuse“ České televize budou opět jejich významným pilířem. Nevěřme jim. Věřme sobě!

Koho volit? Otázka, která je v letošních nesmyslných předčasných volbách mnohem aktuálnější než kdykoliv v minulosti. Významná, možná převážná část voličů totiž ani zdaleka není rozhodnuta. Ideální „materiál“ pro mediální manipulátory. Vysoká míra nerozhodnutých má jednoduchou příčinu: Standardní politický systém je rozebrán na součástky. Je to výsledek dlouhodobé práce havlistických elit v médiích a v politice. Navenek se projevil pádem vlády Petra Nečase, v důsledku puče prokurátorsko-policejního „gangu odhodlaných“. Dnes je už téměř každému lhostejné, co bylo jeho primární příčinou. Žije se jen novými volbami. Ostatní je zapomenuto. Ale nemělo by být. Právě v tom spočívá odpověď na zdánlivě nezodpověditelnou úvodní otázku.

Mizerné vládnutí, v němž ODS zcela odevzdala zbytky svého pravicového fundamentu ekonomickým zájmům M. Kalouska a eurounijním K. Schwarzenberga, samozřejmě nepopulární vládu nepoložilo. To udělali až jmenovaní pánové, když zjistili, že Miloš Zeman jim už ani na okamžik nepůjčí jejich mocenské ministerské posty, z nichž v obou zmíněných oblastech tolik škodili naší republice. Proto se pokoušejí o rychlou odvetu a návrat k našim daňovým penězům.

Pravice?

Nic takového již v nabídce dosavadních hlavních politických hráčů není. Zdecimovaná ODS si za většinu problémů může samozřejmě sama. Tím, že dovolila, aby řídící páky strany ovládli havlisté, rozhodla o svém osudu. Výsledek bude podobný jako při všech pokusech různě přebarvovaného „hnutí Nepolitické politiky“ v minulých desetiletích: intuitivně správné voličské NE.

Média se pokusí o reparát z prezidentské volby. Budou se snažit přesvědčit veřejnost – především v Praze, Středočeském kraji a některých větších městech – že alternativou je TOP 09. Ta už o sobě hlasem Karla Schwarzenberga dokonce sama prohlásila, že není pravicová, ale – konzervativní. Konzervativní levice je sice pojem dosud neznámý, ale v mediálním havlistickém matení pojmů může být úspěšný. Bude proto zajímavé sledovat snad jen jediné: Zda voliči TOP 09 „vykroužkují“ ve středních Čechách Miroslava Kalouska. Tím by se ovšem tento projekt úplně rozpadl. Zmizela by tak i fiktivní pravice. To ale média nebudou chtít připustit. Potřebují ji pro své manipulace. Jinak by hrozilo, že se opět narodí pravice skutečná.

Levice?

loading...

Obdobná situace je také „nalevo“. ČSSD už samozřejmě také nepředstavuje levici – jen to o ní tvrdí mystifikační propaganda. Po Paroubkově pádu ji rovněž ovládli havlističtí exponenti v čele s „intelektuálem“ Zaorálkem. Proto je dnes ČSSD v základních „ideových, nikoli jen daňových parametrech skrze svého formálního předsedu Sobotku rodnou sestrou TOP 09. Sice se nyní zaklínají, že povolební spolupráce nepřichází v úvahu, ale „kníže Číro“ ve správnou chvíli připomene svůj nedávný alibistický výrok, že koalice se tvoří až po volbách. A naváží na duo Kalousek – Sobotka, které již několik let zvažovalo „alternativní“ vládní koalici. Jen si nebylo jisté, zda by se neopakovala situace ze slavného spojení Kalousek – Paroubek – Filip, který stál šokované lidovce parlamentní pozice.

Je to vlastně škoda. Otevřeným spojením Sobotkovy ČSSD a Kalouskovy TOP 09 by vznikla havlistická strana par excelans. Jen není jasné, která z obou jmenovaných stran by tvořila levé a která pravé křídlo. Je však pravděpodobné, že takový přirozený vývoj bohužel nenastane. Haškova skupina, posílená vlivem prezidenta Zemana, to nedovolí. Jenže pokud už není ani pravice, ani levice, jaká volba zbývá pro ty, kteří se stále ještě jako voliči pravice cítí?

Řekne nám to Moravec

Právě pro tuto situaci zde máme z našich daní placenou „veřejnoprávní“ Českou televizi, ideově řízenou „moderátorem“ Václavem Moravcem, „pomocným příslušníkem“ prokuratury. Proto se již několikrát tajně sešel s partou kolem prokurátorky Bradáčové a policejního Rambo Šlachty, aby sladili noty. Bohužel to občas nemainstreamová média zaznamenala. Ale protože mainstream to „přehlédl“, jako by to nebylo.

Obě hlavní řídící centra české politiky tak mají jasno na čí straně v závěru předvolební kampaně prokurátoři s policií zasáhnou či nezasáhnou. A také to, jak bude „náhodný skandál“ typu Kubiceho zpráva č. 2, včetně případného zatýkání či „sdělování obvinění“, „moderovat“ ČT. Jinými slovy: „O jakých otázkách se po dnešku začne hovořit?“

Česká televize ovšem zůstane jako vždy objektivní. Opět si nechá „vyrobit“ několik zaručeně spolehlivých průzkumů, podle nichž zařadí do předvolebních „debat“ jen ty subjekty, které budou smět usilovat o parlamentní existenci. Viděli jsme to už v případě Babišovy formace „ANO Agrofertu“, která dostala v jednom průzkumu rovnou dvanáct procent, aby se později dalo „slevit“ na sedm. V úvahu budou kvůli „mocenskému vyvažování“ přicházet ještě tak Zemanovci, Zelení či lidovci, pro zpestření barevnosti Okamura. Zaručeně však ne volební blok Hlavu vzhůru, protože to by nepřímo vedlo k Václavu Klausovi.

loading...

Co dělat?

Co z toho plyne pro voličské rozhodování? Paradoxně větší svoboda. Zapomeňme tentokrát na průzkumy. Zapomeňme na Moravce a jeho soudruhy v hlavních médiích. Jděme k volbám a volme podle sebe. Bez zájmu o to, zda podle „průzkumů“ mají ti či oni šanci se do sněmovny dostat. Klidně divoce experimentujme. Je totiž vysoce pravděpodobné, že tentokrát většina hlasů pro nová uskupení nemusí propadnout. Pětiprocentní hranici může překročit až deset stran.

Je to dobře, nebo špatně? Je to především úplně jedno. Tyto volby o ničem nerozhodnou. A už určitě nic nezmění. Snad až ty příští. Český politický systém je v troskách. Mediokracie nyní bojuje jen o to, aby se v ní ještě co nejdéle udrželi havlisté. Pravice, pokud je to vůbec možné, se teprve bude muset znovu narodit. Vlastně o tom docela výstižně mluví prohlášení Akce D.O.S.T. z minulého týdne:

Volby jsou začátkem, nikoli završením integrace!

Vyjádření Akce D.O.S.T. k dohadům o její účasti v parlamentních volbách

V předvolebních mediálních úvahách se objevily také zprávy o účasti Akce D.O.S.T. v blížícím se volebním klání. Jelikož se tyto dohady mnohdy míjí s realitou (některé dokonce prezentují Akci D.O.S.T. jako novou politickou stranu), mohou se stát příčinou různých nedorozumění. Proto je třeba, abychom je uvedli na pravou míru.

Text manifestu D.O.S.T. jako základ setkávání a poznávání

loading...

Není tajemstvím, že se Akce dlouhodobě snaží o nalezení politické podpory pro tradiční společenské hodnoty, jež hájí. V rámci tohoto úsilí také cíleně podporuje snahy o integraci těch sil a subjektů české politické scény, které projevují vůli a dostatek odvahy tyto hodnoty akceptovat. Text manifestu D.O.S.T. i následné aktivity naší Akce, jako jsou pravidelné diskusní večery v rámci cyklu Hovory na pravici, vytvářejí půdu pro setkávání jejich vedoucích osobností a jsou tak prvním krůčkem ke vzájemné spolupráci, cesta k dosažení tolik potřebné integrace je však dlouhá a komplikovaná.

Výsledky voleb stanoví směr

Jak nedávno konstatoval ve svém vyjádření k volbám i Václav Klaus, v aktuální časové tísni vyvolané pádem vlády a vypsáním předčasných voleb, nelze složitý proces integrace dokončit na odpovídající úrovni. Mnohé osobnosti proto na aktivní účast v těchto volbách zcela rezignovaly, jiné kandidují pod křídly stávajících stran a jiným se podařilo zformovat alespoň jakýsi zárodek integračního subjektu v uskupení Hlavu vzhůru, které se tak stalo pro řadu občanů, zklamaných úpadkovým stavem české politické pravice, dobrou volební alternativou. Vzniklá situace však každopádně ještě není vyvrcholením sjednocovacích snah, ale spíše jejich začátkem. Teprve výsledek letošních voleb nám ukáže další perspektivy a limity nastoupeného integračního procesu.

Účast ve volbách

Popsaným skutečnostem odpovídá také náš postoj k říjnovým volbám. Akce D.O.S.T. jako celek samozřejmě nikam nekandiduje. S právním statutem občanského sdružení ostatně ani kandidovat nemůže. Rovněž nikdo z vedení Akce po zralé úvaze nepřijal místo na kandidátní listině žádné z politických stran. Toto naše osobní rozhodnutí však v žádném případě není gestem distance od toho či onoho projektu a nemá také za cíl nikoho z příznivců Akce D.O.S.T. jakkoli odrazovat od případné kandidatury. Naopak. Upřímně vítáme a podporujeme každou politickou aktivitu, která dobývá prostor pro tradiční hodnoty a jsme připraveni explicitně podpořit ty signatáře Manifestu D.O.S.T., kteří se ke kandidatuře v letošních volbách rozhodli.

V Praze dne 11. září 2013

loading...

Michal Semín – předseda Akce D.O.S.T.

Petr Bahník – místopředseda Akce D.O.S.T.

Zdroj: protiproud.cz

Čtěte dále:

Obludné! Nejen mainstream, „kulturní fronta“ a kol... Jekot výprodejců české samostatnosti nabírá před volebním finišem neskutečných obrátek. Všichni plivači se drží zhruba dvou linií. Jedna kope do prezi...
Co to zase ten Miloš vymyslel? Tak jsme strhli nový rekord ve volební neúčasti a Miloš Zeman se opět vytasil s nápadem zavést povinnost volit. I pokud bych odhlédl od toho, jak s po...
Memento oděského masakru rok poté: Čeští náckové z... Upálení více než stovky lidí v oděském Domě odborů na Kulikově poli, k němuž došlo téměř přesně před rokem 2. května, se stalo bodem, z něhož již neby...
Mrtvá ODS, pochována, do hrobu dána a zeminou zasy... Souhlasím s tím, že by ODS měla zariskovat. Po zisku pouhých 9,5% v krajských volbách nemá smysl na nic čekat. Navrhoval jsem změnu postojů k EU, skon...
Tábor v Letech byl pracovní, kdo jej nazývá koncen... Přesně před dvěma roky za shodný výrok o pracovním táboru padlo i trestní oznámení. Stíhání bylo zastaveno. Pamatujete? Dnes Miroslav Kalousek a s ním...
Český lev jako Český havloidní hněv; Komedianti si... Jde se na to: Komedianti si zahráli Výstřel z Aurory. Za všechny prachy. Ohřívač jim k tomu hrál tuš. Soros se zastal Protiproudu! Střihneme si televi...
Jestlipak mne také sledujete, páni cenzoři? Tak jsme se dozvěděli, že Twitter začal blokovat některé antikavárenské odkazy. A tak se ptám, protože i já jsem antikavárnista, zda podobní cenzoři s...
Výzvu na podporu ČT podepsalo 370 hostů vyhlašován... Tedy o pět lidí víc, než je dnů v roce. A dobře udělali! Vždyť je Česká televize do jisté míry všechny živí! Ale mě by víc zajímaly názory řadových te...
Nebuďte jejich užiteční idioti: Zapamatujme si ty ... Největším nepřítelem lidské společnosti je bohorovný člověk s neukojitelnou ambicí stvořit sám sobě „ráj na zemi“ i kdyby to mělo znamenat, že nezůsta...
Havloidní hlupák Kocáb bude uprchlíky vítat s otev... Včerejší Události komentáře na ČT24 byly v debatě o uprchlickém exodu jasnou ukázkou střetu zdravého rozumu advokátky Samkové a zastřené  mysli sluníč...
loading...