Proč stát pohrdá těmi, kteří chtějí a přitom nemohou?

Jsou rozbité silnice, není na jejich opravu. Hasiči pomáhají při povodních a není na naftu pro ně. Úroveň školství upadá, ale není na platy učitelů. Mnozí důchodci žijí na hranici chudoby, ale není na to, aby se zvedly důchody. A tak nám léta ministři financí vysvětlují, že chápou, že je situace nedobrá, ale že na některé věci prostě nejsou peníze. Opravdu? Ale jak to, že na jiné věci peníze jsou? Jak to, že je na nesmyslné, možná i účelově vymyšlené státní zakázky? Jak to, že je na registry vozidel a řidičů, které nefungují, na skarty, na IZIP, na od samého začátku nesmyslný systém dálničního mýtného? Na to stát má?

Stát změnil tabulky pro evidenci nezaměstnaných a tak je nezaměstnaných méně. Stát změnil tabulky pro invalidy a tak je invalidů méně. A proč ten náš milovaný stát nezměnil stejně tabulky pro sebe? Stát zázračně „vyléčil“ invalidy a zbavil je podpory. Mnohdy nezbytné, bez které mají menší šanci na žití a přežití. Máme tu plno štědře dotovaných celoživotně nezaměstnaných, kteří si ověšeni zlatými řetězy chodí celý život pro podporu či jiné dávky a nikdy pracovat nechtěli. Těm se dává. Těm, kteří jsou třeba invalidé, či pracující důchodci, tedy chtějí pracovat a pracují, ale bez pomoci státu nemají šanci na nezbytné léky, skromné bydlení, nebo na invalidní vozík, těm se bere.

Důchodci. Mnozí z nich nemají šanci z důchodu zvládnout hradit nezbytnou a nijak bohatou stravu a nájem a začínají rapidně rozšiřovat řady bezdomovců. Pokud žijete v jen trochu větším městě, vidíte bezdomovce posedané kolem popelnic (krmítek), u nákupních center, na nádražích. Jakkoli nepaušalizuji, viděli jste někdy mezi bezdomovci třeba někoho rasově „pronásledovaného“? Neviděli? Jak je to možné? Opravdu tedy stát pomáhá jen těm nemohoucím potřebným? A důchodci jimi nejsou? Ano, máme demokracii a odpovědnost. Každý člověk má být odpovědný a šetřit si na důchod. Jenže, obrovské množství důchodců šlo do důchodu v době, kdy byl průměrný plat cca 2.500,- Kč a později třeba 4.000,- už Kč a logicky šetřili měsíčně stokoruny. Jak dlouho jim asi ty úspory mohly při dnešních cenách vydržet?

Takže stát se lidem, kteří celý život poctivě pracovali a tedy celý život stát živili, odmění tím, že jim přidá pár stovek? Jako v tom vtipu za komunistů, když přidali důchodcům těch 30,- Kč měsíčně (tehdy měla moje babička důchod 190,- Kčs), tak to bylo proto, aby mohli denně volat státu, že ještě žijí?: A dnes stát invalidy plošně tabulkově uzdraví, protože pracují a co jim sebere, to dá flákačům? A vedle toho plošně dotuje ty, co nikdy pracovat nechtěli, k tomu utrácí za nesmyslné a předražené zakázky. A pak nám naše milovaná ČSSD, která tak dramaticky zadlužila stát za ministrování pana Sobotky, zase slibuje, co všechno rozdá, komu co dá a je úplně fuk, že ČSSD zase rozdá těm, kdo mohou a nechtějí a sebere těm, kdo chtějí a nemohou? A těm, kdo poctivě pracují?

Historie se opakuje. Zase se bude rozdávat. A že na to není? Inu, zavedou se registrační pokladny. Zvednou se daně firmám, co hodně vydělávají. Zavede se milionářská daň. Zdaní se všichni, kdo nebudou mít účtenky na majetek (kmotři jich mají na rozdávání) a majetek se jim zabaví ve výši 100%, že, pánové Sobotko a Okamuro? Vždyť Vy dva jste si tak, ale tak moc podobní !! Takže se opět potrestají schopní a pracovití. Těm se vezme a rozdá se to flákačům, co přijdou k volbám za vrácení 30,- Kč u doktora. A dál budou rozflákané silnice. Dál bude klesat úroveň zdravotnictví, protože bude zadarmo. Dál si budou ti se zlatými řetězy chodit pro podporu, nebo dávky. Budou další nesmyslné zakázky. Bude víc důchodců u popelnic. A živnostník zůstane parazitem.

Opravdu si ti invalidé a ti důchodci, naše mámy a tátové, či babičky a dědové tohle za svoji celoživotní práci zaslouží? Jak mám mojí mamce vysvětlit, že je za svojí celoživotní práci na hranici chudoby a přitom si pan Bohuslav Sobotka z ČSSD ušetřil pět mega na nový byt a odpustil kámošům cca 120 mega na povinných daních? To je ta Vaše vize prosperujícího státu? Pane Bohuslave Sobotko (ČSSD), Vaše vize prosperujícího a funkčního státu je tato: Vy si za výrobu hesel a frází ušetříte na byt a desetitísíce lidí budou na hranici chudoby.

Pane (nejen) Sobotko, děkuji za nabídku, ale nechci! Stanislava Grosse jste zlikvidovali (aniž bych ho jakkoli hájil) za 5 mega na jeho byt. Vy jste si „legálně“ koupil byt za 5 mega z poslaneckých náhrad a k tomu jste odpustil 120 mega na daních kámošům. Takže, on na Vás vlastně ten Standa nemá. A to je ta Vaše vize toho „dobře fungujícího státu“. Státu, kde Vy si pane Sobotko za další 4 roky ušetříte na další byt, odpustíte dalším kámošům další mega na daních a lidi, co uvěří Vašim heslům, budou rýt držkou v zemi.

Zdroj: ePortal.cz