Rozhodneme referendem, kdo je a kdo není vrahem?

Včetně pokusu, samozřejmě. Tak koho si vezmeme na paškál jako prvního? Já navrhuji Romana Janouška, ta věc se potáhne nejméně dalších pět let. Nevím, jak moc to kdo zkoumá do technických detailů, ale ten jeho Klumperzeug, nějaké Porsche, či co? Znáte vůbec tu značku?

Většina řidičů u nás asi zkušenosti z automatikou nemá, ale pokud u automatiky pustíte brzdu, samozřejmě musíte mít zařazeno D neboli jízda, tak se vůz jaksi samovolně, automaticky rozjede. Je to proto, že americkým důchodcům velmi dlouho trvalo než se na zelenou rozjeli a proto, když v autě usnuli, tak je tato vlastnost automatických převodovek poslal rychle do příkopu, kde už nepřekáželi a příbuzní si je odtamtud mohli nechat odtáhnout.

Takže zpět k tématu. Postačí prokázat, že Janoušek vlivem léků, které požil, za volantem usnul, noha mu spadla z brzdy a milou bábu prostě přejel. Tedy, on ji nepřejel skutečně, on ji přejel jako a o tom se ten soud teď hádá a bude ještě řadu let.

Nelze také nezmínit Daru Rolins, kde jednu chvíli také viselo ve vzduchu obvinění z vraždy. Tedy ne z vraždy jako takové, tedy úmyslného usmrcení motocyklisty Rotrekla, ale ze zavinění té nehody přejetím do protisměru. A opravdu nevím, co si o tom myslet, zda to nepatrné snížení pozornosti, kdy dávala pít dítěti mělo vliv na smrt toho člověk. Já myslím, že mohlo.

And last but not least můj „oblíbenec“ Lacina. Řeknu pouze to, že kdyby to bylo skutečně tak, jak si 95% našeho obyvatelstva myslí, tak by to zcela jednoznačně byl pokus o vraždu. A protože soud si to nemyslel, tak upatlal jakousi plichtu.

A další pokusy o vraždu, popřípadě vraždy se rojí jako včely když vysvitne sluníčko.Nejprve je třeba zmínit onoho „proslulého pedofila“, který byl v nějaké díře v Texasu umlácen horlivým strážcem mravnosti – otcem nezletilé poškozené. Myslím, že i v USA vzbudilo velkou pozornost, že ten muž nebyl souzen a proto se ten případ také dostal na web.

Ale i u nás máme těch pokusů neurekom. Tak třeba s mačetami. Vladimír mačetu považuje za smrtelnou zbraň. V tom se s ním ale v názoru na mačetu vůbec neliším, ale je to stejný nástroj jako sekyra, kladivo a vším tím lze vraždit.

Prostor pro článek se krátí a tak se ani nedostanu ke střelci s kuší. Zajímalo by mě, co by mu napařil soud v Texasu? Patrně vraždu. A teď už k meritu věci. Poslední skóre Petra Kramného, které jsem slyšel, je, že má 5.000 příznivců, kteří si patrně myslí, že není vrahem. A z čeho vycházejí? Patrně ze svého názoru.

My jsme za tuhé totality, ještě za prezidenta Novotného, řešili závažný problém. Kdo je lepší, zda Gott nebo Matuška? Tedy, v 60. letech to takto stálo. Ano, to je ten správný prostor pro diskuze. Benzin nebo diesel, Sparta nebo Slavie, pivo nebo víno? Tam je diskuze nejen možná, ale i žádaná.

Diskutovat o tom, zda je někdo vrahem nebo není, tak to mi připadá sice lehce ujeté, ale snad ještě snesitelně. Ale pořádat k tomu petice? Tak to, nezlobte se, jsou padesátá léta naruby.

Zdroj: Blog autora