Datové schránky na dvě věci nebo pro všechny?

Ministerstvo vnitra totiž nedokáže doložit, zda přinesly úspory (datové schránky), ačkoliv systém stál 3 miliardy peněz, ačkoliv podle studie proveditelnosti k projektu datových schránek měl stát jejich zavedením ušetřit půl miliardy korun ročně. No prosím. A to chce vnitro zavést datové schránky pro všechny.

Nejen úřady a firmy, ale od ledna příštího roku také všichni živnostníci budou muset povinně používat ke komunikaci s obecními a státními institucemi datové schránky. Počítá s tím ministerstvo vnitra, které už připravilo novelu zákona o elektronických úkonech a posílá ji do meziresortního připomínkového řízení.

Neboli řemeslník co opravuje boty a účto vede inkoustovou tužkou na pytlíku od mouky si bude muset koupit počítač a místo opravy podrážek bude studovat taje woken. Komu se to nelíbí, může si jít stěžovat do lampárny na páté nástupiště.

Mimochodem, já ač nemusím, mám tuto schránku dobrovolně a co myslíte? Posílá mi tam někdo něco? Hanihouno jak říkají Chodové. Pěkně chodím do fronty na poštu, která roznáší ráno kdy nejsem doma a hodí mi lístek že si mám odpo přijít stoupnout do fronty jak za komančů na mandarinky.

Kterýhopak asi lobisty je toto zase asi kšeft? Všichni protikorupční bojovníci se interesují dálnicemi a podobnými volovinami, já tvrdím, že největší byznys kvete v oblasti IT. Protože silnici rozumí kdekdo. Jedničkám a nulám málokdo. Tak už se hoši protikorupční vzbuďte a zkuste kouknout do těchto krajin.

Zdroj: paulczynski.cz | Kráceno | Titulek upraven