Blahopřání Svobodných Alternativě pro Německo k překvapivému volebnímu výsledku

loading...

Vážení kolegové, dovolte nám, prosím, poblahopřát k vašemu výsledku v parlamentních volbách, a to i přesto, že jste nakonec velmi těsně nepřekročili hranici pro vstup do Bundestagu. Zisk 4,7% pouhé čtyři měsíce po založení strany Alternativa pro Německo, lze považovat za vynikající.

Je důležité vědět, že Německo má Alternativu, která je legitimním politickým proudem a bez vších pochyb sehraje v budoucnu svoji roli.

Také česká Strana svobodných občanů (Svobodní) zastává názor, že Evropská unie má alternativu.

Svobodní mají za to, že dobrovolná mezinárodní spolupráce je mnohem prospěšnější, než je projekt evropské politické centralizace. Evropská unie naopak znamená nesmyslná nařízení, směrnice, povinné zvýhodňování solárních elektráren, povinné přimíchávání biopaliv, nové úřady, nové daně, příspěvky do EU a spoustu nesplnitelných cílů. Tyto věci nás ročně přijdou až na 200 miliard. Tyto peníze by mohla Česká republika využít lépe

Svobodní proto prosazují referendum o vystoupení České republiky z EU.

Z Evropské unie lze vystoupit a zachovat přitom volný obchod a volný pohyb lidí. Když Česká republika vystoupí z EU, nebude muset zavést euro.

loading...

Svobodní jsou pro volné cestování po Evropě, pro volný mezinárodní obchod a dobrovolnou spolupráci států.

Pro tyto věci však nemusíme být členy Evropské unie, postačí nám členství v Evropském hospodářském prostoru (EHP) a Evropském sdružení volného obchodu (ESVO/EFTA) a Světové obchodní organizace (WTO).

Stejně jako Alternativa pro Německo, je i Strana svobodných občanů pro spolupráci svobodných a svrchovaných států, ne pro jejich řízení pomocí příkazů a direktiv z byrokratického centra.

Je velkým povzbuzením pro Stranu svobodných občanů, vědět že v Německu se zformovala demokratická strana na podobné pozici, jako jsou Svobodní, s podobnými východisky a s podobným počínajícím potenciálem.

Se srdečnými pozdravy

Ing. Petr Mach, PhD, předseda Strany svobodných občanů

loading...

Perucká 2196/14, Praha 2, 12000

Adresát:

Alternative fuer Deutschland
Bundesgesgeschaeftstelle
Schillstrasse 9, 107 85 Berlin
Deutschland V Praze dne 23. září 2013

loading...