Tohle a solidní politická strana? Nenechte se vysmát. Je to jen spolek slibotechen na jedno funkční období

Babišovo hnutí ANO by podle oficiálních průzkumů veřejného mínění v současné době získalo více než 14% hlasů voličů. Další podnikatelský subjekt se nám řítí do aktivní politiky. PR týmu se podařilo odvést skutečně dobrou práci, ale otázkou zůstává, zda to bude stačit na reálné ovládnutí ministerstva financí, které se stalo hlavním politickým cílem A. Babiše. Andrej Babiš, nar. 2. 9. 1954 v Bratislavě Agent Centrála SK + Bratislava, jméno Bureš, Svazek 25085 – Tajný spolupracovník Bureš, 25085) člen KSČ. Jeho otec v 50. letech reprezentoval československé podniky v Etiopii a Francii. Svoji kariéru podnikatele nastartoval u slovenského podniku zahraničního obchodu Petrimex, pod jehož hlavičkou jakožto obchodní delegát zastupoval tuzemské podniky v Maroku ve druhé polovině 90. let. Po rozpadu Československa vznikla firma Agrofert, zatím stále pod Petrimexem, od něj se oddělila v roce 1995, kdy zvýšila své jmění a kdy také Petrimex Babiše propustil. Od roku 2000 má pan Babiš české občanství. /zdroj.idnes.cz/

Hnutí ANO je spolek na jedno funkční období a osobně předpokládám, že se rozpadne, dříve než bude moci něco reálně předvést. Bohužel v našich zemských šířkách jsou voliči pořád nepoučitelní a neustále hledají nějakou alternativu. Na hledání změny ve své podstatě není nic špatného, ale změna by měla vést k lepšímu.

Listopad 1989 přinesl do naší společnosti zásadní politické a společenské změny, které se do velké míry dotkly každého z nás. Velká očekávání chladných listopadových dnů byla z velké části naplněna. Z dnešního pohledu se dá zodpovědně říci, že to mělo smysl.

Jedno z hlavních hesel „sametové revoluce“ bylo přání občanů mít svobodné volby. Dnes máme svobodné a demokratické volby. Skončila vláda jedné strany. Občané se mohou angažovat v polických stranách, občanských hnutích a iniciativách. Svobodné volby jsou jedním z hlavních pilířů demokratické společnosti. Bohužel dochází k tomu, že při vlastních volbách klesá účast voličů. Celá řada lidí zastává názor, že není koho volit nebo je veřejný život vůbec nezajímá. Tím, že občané nevyužijí svého volebního práva, tak se dobrovolně zřeknou vyjádřit svůj občanský postoj k veřejnému dění. Rozhodně tím nepotrestají neschopné politiky, ale naopak jim usnadní cestu do ústavních funkcí.

Politici jsou obrázkem naší nedokonalé společnosti. Jejich mandát vznikl na základě svobodné důvěry voličů. Pokud nenaplní své sliby nebo obecné očekávání, tak s velkou pravděpodobností příště vyjdou naprázdno. Kromě stabilních politických stran se nám na politické scéně objevují i různé politické iniciativy, které mají svůj program postavený na hezkých slibech a zajímavých lidech. Osobně si nevzpomínám, že by třeba paní Jourová udělala něco prospěšného pro společnost. Za svoji nezákonnou vazbu dostala poměrně hezky zaplaceno, na rozdíl od jiných obyčejných lidí. Pan

Bárta také křičel o boji s korupcí a přitom měl vlastní etický kodex „Provize 10%“. Babiš rozhodně nepřišel ke svému majetku „standartní“ podnikatelskou cestou. Více než dvacet let se v tomto prostředí úspěšně pohyboval a dnes procitl! To jsou věci. To už jenom zbývá, aby přijel pan Kožený a začal bojovat, proti korupci!

O morálce, pravdě a lásce by rozhodně neměl kázat agent StB ze Slovenska. Nepotřebujeme další Bárty a jejich etické normy. Potřebujeme stabilní politické prostředí založené na soutěži politických stran, myšlenek a programů.

Psáno pro ePortál.cz