„Demokracii nelze šířit bombami!“ vzkázali z Prahy Američanům srbští politici. A vyprávěli o hrůzách na Kosovu

Vysocí představitelé Srbské radikální strany (SRS), jejíž předseda je již přes deset let vězněn haagským tribunálem, aniž cokoli spáchal, přednášeli v pátek v Praze. Hovořili o činnosti své strany, Evropské unii, smutné situaci na Kosovu i o haagském tribunálu.

Přednášku zorganizovala Evropská fronta solidarity pro Kosovo, jejíž česká sekce vznikla v minulých měsících. Její členové „nesouhlasí se změnou srbských hranic dosaženou vojenskou agresí, vydíráním a porušováním mezinárodního práva,“ jak je uvedeno na webových stránkách. Za cíl si klade „upozorňovat na nelegitimnost loutkové kosovské státnosti, která byla vytvořena vojenskou agresí v zájmu prosazování vlivu Spojených států amerických a jejich satelitů na Balkáně.“

Největšími nepřáteli jsou USA, EU a NATO

Bývalý dlouholetý poslanec a ministr obchodu Zoran Krasić prohlásil, že stejně jako u nás i v Srbsku média nálepkují vlastence jako extrémisty. „Jsme-li v něčem extrémní,“ řekl Krasić, „pak v lásce k našemu národu. Jako jediná v Srbsku zastává naše strana pronárodní a antiglobalistické postoje. Býváme označováni za zpátečníky, protože bojujeme za národní stát a občanskou společnost.“

A pokračoval: „Našimi největšími nepřáteli jsou USA, EU a NATO. Dnes je SRS v čele s Vojislavem Šešeljem poslední baštou bojovníků za svobodu. Evropská unie je synonymem pro zločinnou privatizaci, obrovskou nezaměstnanost a zájmy bankéřů,“ nebral si Krasić servítky. Podle něho je Srbsko nejzadluženější zemí Evropy, v níž nezaměstnanost přesahuje 22 procent a všechny banky jsou v rukou cizinců. „To vše je zásluha Západu,“ zdůraznil.

Západ se chová stejně jako pohanští Turci

Srbská radikální strana patří k nejvýznamnějším stranám v Srbsku. Zpravidla ve volbách získává mezi 25 a 30 procenty hlasů. Její kandidát a předseda Šešelj obdržel v prvním kole prezidentských voleb z roku 2002 bezmála 40 procent hlasů. Na mezinárodní úrovni spolupracuje například s francouzskou Národní frontou Le Penové, Liberálně-demokratickou stranou Ruska, Slovenskou národní stranou či rakouskou Stranou svobodných.

Exposlanec Tomislav Ljubenović smutně konstatoval, že Západ se k Srbsku chová stejně jako pohanští Turci, kteří území několik staletí ovládali. Kosovští Albánci, kteří pod záštitou Západu v roce 2008 odtrhli srbské historické území Kosovo, likvidují srbský živel a vše, co vybudoval. Albánci zabíjejí nevinné civilisty, zapalují jejich domovy a ničí křesťanské chrámy. A Západ jim tleská, neboť plní jejich zájmy. Podmanění Srbska je však jen prostředkem k oslabení Ruska, zdůraznil Ljubenović.

Kosovo mělo zůstat součástí Srbska

Krasić upozornil, že Jugoslávie byla zničena zvenčí. Přesto nepřátelé Srbska označují za viníky rozpadu a válečného konfliktu srbský národ. „Říkají nám, že se máme omlouvat, ale já to rozhodně nikdy neudělám. Naše názory se zakládají na pravdě a spravedlnosti, a proto na nás útočí,“ pokračoval Krasić.

A dodal, že podle rezoluce OSN mělo Kosovo zůstat součástí Srbska, že se mělo všem obyvatelům Kosova dostat ochrany, Srby nevyjímaje. Nic z toho se nestalo. Důkazem budiž vyhnání 200 tisíc Srbů, etnické čistky a pogromy, k nimž došlo v letech 2004, 2007 a 2008. Výsledkem je, že na devadesáti procentech historického srbského území už žádní Srbové nežijí.

Kosovo je rájem pro organizovaný zločin

V únoru 2008 vyhlásil samozvaný kosovský parlament nezávislost. Uznalo ho 23 států Evropské unie, včetně České republiky. Měli bychom se stydět za to, že naše vláda nechala bratrský slovanský národ napospas v době, kdy potřeboval naši podporu, v době, kdy zažíval podobné chvíle jako my v září 1938.

Kosovo je dnes v rukou samozvanců a zločinců, kteří věrně slouží svým cizím pánům. Je rájem pro obchodníky se zbraněmi, drogami a bílým masem a také místem, kde stojí největší americká vojenská základna mimo území USA. To není náhoda. A nemá zůstat jen u toho. V plánu je další desintegrace srbského území. Odtrhnout se má ještě Vojvodina a Raška.

„Stalinistický“ tribunál v Haagu

Krasić nemohl opomenout neblahé působení haagského tribunálu, který může být lecčím, jen ne ztělesněním spravedlnosti. Už jeho vznik byl v rozporu s právem. Existují mnohá svědectví, že je ve skutečnosti řízen americkými a britskými tajnými službami. V cele sedí od roku 2003 také dlouholetý předseda SRS Vojislav Šešelj.

Před soudem se má zodpovídat za „verbální delikt“! Za něj mu hrozí 28 let vězení. Rozsudku se po neuvěřitelných deseti letech stále nedočkal. Co stojí za jeho vězněním, přiznala bývalá hlavní prokurátorka tribunálu Del Ponteová. Proces si objednal tehdejší prozápadní srbský premiér Zoran Djindjić, který krom toho haagským lžisoudcům v rozporu s ústavou vydal i Slobodana Miloševiće.

„Táhněte, psi!“

Od října 2000 vládnou Srbsku prozápadní strany, „pro které jsou důležitější příkazy z Washingtonu a Bruselu než srbské národní zájmy,“ jak prohlásil Krasić. „Srbové jsou malým národem, ale co do touhy po svobodě, spravedlnosti a pravdě jsme velcí. Každý člověk má povinnost bojovat za svobodu. Je zjevné, že Evropská unie svobodu potlačuje,“ poznamenal.

„Musí se dodržovat suverenita každého státu. My se tím řídíme, a proto spolupracujeme se všemi, kteří vyznávají stejné hodnoty,“ řekl s tím, že strana udržuje přátelské styky s ambasádami Ruska, Číny, Kuby, Indie, Argentiny a také arabských zemí, neboť tyto státy prosazují antiglobalistickou politiku a uznávají právo národů na samostatný rozvoj.

„Táhněte, psi!“ vzkázal emotivně v závěru své řeči Američanům a jejich spojencům, kteří se snaží ponížit a zničit srbský národ. „My nikoho neohrožujeme. Chceme jen právo na vlastní svobodnou existenci!“

Zdroj: protiproud.cz