KSČM hodlá připravit Národní muzeum o 10 000 000 Kč. Má pro to opravdu velmi dobrý důvod…

Komunisté ve svém programu navrhují, aby bylo vstupné do Národního muzea, Národní galerie a dalších podobných institucí zdarma. Jakoby nepochopili, že pokud tuto částku např. Národnímu muzeum tímto způsobem vezmou, budou tyto peníze logicky v jejím rozpočtu chybět.

Když se podíváte na výroční zprávu NM, zjistíte, že za rok 2012 se jednalo o téměř 10 000 000 Kč. Tato částka přitom tvořila více než 75% z celkových příjmů této instituce.

Jestliže o příjmy ze vstupného Národní muzeum díky KSČM přijde, budou tuto institucu dotovaš štědří komunisté ze svého?

V této souvislosti byla poměrně „vtipná“ diskuze na Radiožurnálu se zástupcem KSČM pro oblast kultury. Podívejte se na volný přepis jedné její části:

Moderátor: KSČM hovoří o bezplatném vstupu do Národního muzea, Národní galerie, apod. Nemohu se nezeptat, kolik to bude stát?

zástupce KSČM: No nebude to stát samozřejmě nic.

Moderátor: Něco to přece stát musí..

zástupce KSČM: Vždyť jsem Vám už říkal, že to nebude stát nic

Moderátor: Tak jinak, když přijdou lidé do muzea, tak doposud platí vstupné. Ty muzea z těchto peněz žijí. Něco to tedy logicky musí stát, ne?

zástupce KSČM: Opět opakuji, že to nebude stát nic.

Moderátor: Mluví se neustále o tom, že je v kultuře málo peněz a vy jim peníze vlastně ještě vezmete. Máte vůbec zjištěno, kolik získává např. Národní muzeum ze vstupného?

zástupce KSČM: no nemáme

Zdroj: ePortal