Proč volit negativní politiky? Okamura nabízí boj, Němcová hledá objektivní příčiny neuspěchu ODS i svého v jiných lidech

volby 2013Každý z nás potřebujeme něčemu a někomu věřit. Jsou to ale politici? Neustále si stěžujeme na špatné životní podmínky, náladu, kterou do sebe absorbujeme nejen na našich pracovních či soukromých životech, přes lidi v médiích, ale především díky našim politikům. Ani jeden z těch, kteří nám slibují nemožné nepůsobí pozitivně, příjemně, neprozradil nám, jaké jsou jeho životní hodnoty, nenabídl motivaci, ale pouze fráze, fráze, fráze. Ani jeden slib nebudou moci splnit, protože se nedokážou mezi sebou dohodnout. Jejich sebestřednost, narcismus, ale bohužel i hulvátství nepřesvědčí o tom, že tento typ člověka dokáže vést příjemně, pozitivně, bez urážek či primitivních emocí lidi, stát a bohužel ani sami sebe. Jsou to lidi, kteří přemýšlí materialisticky, prospěchářsky a nikdy své sliby nedotáhnou do zdárných cílů, neboť na to zkrátka nemají. Důležité jsou výsledky, ne řeči a sliby.

Pokud budeme jako ovce poslouchat a volit prázdná gesta, lidi bez hlubších myšlenek a hodnot jen proto, že chceme KONEČNĚ změnu, bude za nějaký čas opět tam, kde jsme teď. Neřiďme se tedy podle planých řečí, ale domýšlejme, kam nás naše volba dovést.

Řiďme se vlastním rozumem, ne rozumem politiků, kteří o politice a hlubším jednání s lidmi vlastně vůbec nic neví.

Uvádíme některé příklady, proč některé politiky nevolit:

Tomio Okamura

OkamuraPitomio_automat na hlouposti_aTeoTento sebestředný podnikatel, politik, nenechá druhé domluvit, neumí naslouchat.

Heslo se slovem BORDEL zní arogantně a neslušně. Tento člověk nenabízí laskavost, nedává najevo, že by rád plnil přání občanů, ale svoje. Podle svého verbálního i neverbálního projevu nabízí boj. Toho už tady máme všichni plné zuby.

Miroslava Němcová

Němcová mirŽena mnoha tváří , řídící se podle hesla: JAK SE MI TO A KDO HODÍ

Ve své kanceláři si bez slušného upozornění nahrává asistentkou hovory s novináři. Před pár lety obdivně vzhlížela k bývalému primátorovi Pavlu Bémovi či Miloši Zemanovi. Chodila za nimi do společenských klubů, aby se s nimi pozdravila a velmi přátelsky popovídala. Dnes místo toho, aby navrhla, jak a kam chce své voliče dovést se vrací o několik let zpátky, kde hledá „objektivní“ příčiny, proč vlastně ODS nemá úspěch. Našla je v Pavlu Bémovi stejně, jako narcistní exprimátor Bohuslav Svoboda, který politice nikdy nerozuměl, ale některým lidem se kdysi hodil. Pokud mně někdo nevyhovuje, zklamal, tak se již o něm nebavím. Nestál by mi za to. Ale vždy je lepší a jednodušší poukazovat na chyby druhých…

Ani Miroslava Němcová nemá vytříbený slovník, natož konzistentní názory, za kterými si může stát, případně je inteligentně obměnit podle toho, jak se vyvíjí stav věcí.

Bohuslav Svoboda

SvobodaMísto aby v rozhovoru v médiích jasně řekl, co je jeho cílem v Poslanecké sněmovně, využil prostoru, který mu byl v médiích dán pro své vlastní potřeby, poukazoval opět na chyby svého předchůdce. Má tedy vůbec nějaké cíle, vize či elementární slušnost? Nebo žije jen z chyb druhých?

Svoboda není pozitivním člověkem, který by kromě vlastního prospěchářství chtěl druhé obohatit, nemá totiž čím. To bylo možné vycítit už ze strohosti vybavení, ale i negativní energie v jeho magistrátní kanceláři. Po chodbách se nosil jako člověk velmi vysokým egem. Pokud se mu líbí ženy, měl u nich zůstat.

Andrej Babiš

BabišořepkovMožná pracovitý a inteligentní člověk, ale velký manipulátor přes zakoupená média a firmy. Z názoru, že malé firmy jsou k ničemu je jasné, že je již delší dobu mimo realitu a ti, kteří nemají možnost kontaktů se státem a mocí jsou vlastně k ničemu. To je podpora?

Jeho slovník také zrovna stejně jako u Okamury a Němcové nesvědčí o kultivovanosti, kterou národ očekává a která by nám pomohla k slušnému chování, naději a motivaci, která zde nám všem chybí stejně jako opravdové osobnosti, které by nás dokázali reprezentovat nejen u nás, ale také za hranicemi naší země.