Kraus půjde do vězení. Švýcarská justice jedná rychle a jasně

Mostecká uhelnáSpolečně s Krausem také jeho přátelé Koláček a Diviš. Aby nevznikl omyl, samozřejmě se nejedná o baviče Krause, ale o pány manažery z MUS. Nejsem příznivcem tvrdých trestů a věšení na šibenici kohokoliv, kdo má peníze, ale v tomto případě jsem spokojený. Škoda jen, že takhle rychle a bezproblémově neumí pracovat naše justice. Nejspíš je to tím, že na tom našem malém písečku se všichni znají. Každý byl s někým někdy na pívu, pracoval s ním či společně obhospodařovali stejnou ženu.

Tuzemská justice je větší problém než údajně zlodějští politici a závislá média. Nepamatuji se na žádný pořádný případ, kdyby byl jasný viník potrestán. Obávám se, že ani Raht chycený za ruku ze všeho nakonec vyjde jako hrdina. Rok už ve vazbě pobyl, takže dostane ještě tak 2 – 3 roky a potom se vrátí zpět do politiky.

A jistěže uspěje. Bude oslavován jako hrdina a mučedník. Jen ještě chvíli počkejte, až to tu opět převezmou populistické slibotechny z ČSSD.

A nebo je vše jinak a Rath je opravdu oběť, na kterou to prostě ušili?

Jedno je jisté, je fajn slyšet, že za MUS konečně někdo přijal zodpovědnost. Sice nedobrovolně a ve Švýcarech, ale i kdyby pánové nakonec sedět nešli, je to dobrý signál. Signál, že aspoň někteřé nepravosti jsou veřejně nazvány pravým jménem.

Nemusí pršet, hlavně když kape!

Zdroj: ePortal.cz