Mám práci pro Kumara

Zdroj: paulczynski.cz | Samozvaný indický obhájce s nevyslovitelným jménem, etnobyznysman, se vynoří z neznáma vždy, když někde propukne krize s nepřizpůsobivými jak se eufemisticky říká romským, sociálně vyloučeným rozebíračům vlastních obydlí.

A za tučný příspěvek ze státního rozpočtu nám sdělí, jak škaredě zacházíme s těmi, kteří vlastně nám vlastně nic nedělají. Jenom většinou nedělají opravdu nic, protože dávkové systémy jsou nastaveny docela štědře.

Ovšem výše zmíněné nicnedělání má i svou odvrácenou stránku. Ono jde tak daleko, že zasahuje i nicnedělání v oblasti hygienických návyků. Jaký div, že se potom začne šířit úplavice, protože umýt se je asi nepředstavitelně vzdálený úkon. Jak známo z tisku, „každý den přibývá v Ostravě nejméně jeden nový pacient nakažený bacilární úplavicí. Nákazu, která se šíří už druhý měsíc v romských rodinách, se stále nedaří zastavit. Nakažlivá choroba postihla už více než padesát lidí. Úplavice je nemoc špinavých rukou, která se šíří tam, kde nejsou dodržována základní pravidla hygieny, především časté a důkladné mytí rukou,“ říká mluvčí Krajské hygienické stanice Radim Mudra.

A tak mne napadlo, že moudrý indický guru by místo hloupých pindů do kamer všech možných štábů co se motají v Přednádražní o tom, jak ubližujeme těm hrdým Romům s velkou kulturní tradicí, mohl zahájit kursy základní hygieny, jako je používání toaletního papíru a mytí rukou. To bych viděl smysluplné. Za utržené dotace by mohl nakoupit toaleťák, mýdlo a ručníky a školit a školit a školit.

A až je to naučí, mohou uspořádat zase nějaký průvod romské hrdosti.