Skandál rozhodnutí soudu! Ustřelil ji hlavu, ale podle justice jí prý jen pomohl od migrény

SoudExekuční příkaz na prodej movitých věcí má pouze informativní charakter. Příkaz sice obsahuje slova o tom, že povinný nesmí se svým majetkem nakládat, ale dokud samotný exekutor neprovede soupis movitých věcí, tak povinný může věci prodat nebo vyhodit na skládku. Tento názor zastává Okresní soud v Plzni.

Osobně to považuji za velmi skandální, ale bylo mi vysvětleno, že tento právní názor je v souladu se zákonem. V poslední době mám pocit, že u nás je ve své podstatě možné vše. Bývalá soudkyně Okresního soudu v Prachaticích JUDr. Tichá zmanipulovala svědeckou výpověď pí. Mičanové a z věřitele udělala dlužníka. Proslavila se i dalšími neuvěřitelnými kousky, které v advokátní obci téměř zlidověly. Ovšem po svém „dobrovolném“ opuštění justice zakotvila právě v advokacii, aby mohla rozvíjet své odborné schopnosti. Pravdou ovšem zůstává, že nebyla nikdy pravomocně odsouzena, protože dle názoru OČTŘ zmanipulování svědecké výpovědi je pouze právní názor. Podle tohoto vnímání práva, můžeme dojít k názoru, že pokud jí někdo ustřelí hlavu, tak jí přece nezabil, ale pouze jí pomohl od bolesti hlavy.

Někomu se to může zdát hodně bláznivé, ale možná jiné řešení se tady nenabízí, protože soudy si dělají z lidí legraci. Předvídatelnost práva neexistuje. K soudu můžete jít jako věřitel a odejít jako dlužník. Paragrafy jsou tak ohebné a pod kouzelné slovní spojení právní názor se schová téměř vše. Justice si bude, tak dlouho dělat z lidí srandu, až skutečně jednou někomu dojde trpělivost a poteče krev. Potom se všichni budou divit. Samozřejmě mohu uvést i další příklad. Před mnoha lety jsem zažaloval svého dlužníka. Soud skončil pravomocným rozsudkem. Povinný dobrovolně neplnil a nepřistoupil ani splátkový kalendář. Celou věc jsem tedy předal soudnímu exekutorovi. Dlouhou dobu se nic nedělo, tak jsem začal pátrat po dlužníkovi osobně. Podařilo se mi zjistit, že pracuje v SRN a vlastní nemovitost. Svá zjištění jsem předal exekutorovi s návrhem na prodej nemovitosti.

Bohužel realitní kancelář PROLUX byla rychlejší. Prodej nezastavil ani exekuční příkaz. Realitní kancelář dostala svoji provizi ve výši cca 160.000,- Kč. Zbylo i na další věřitele a zbytek peněz obdržel dlužník a zmizel na Slovensku. Ve věci jsem podal trestní oznámení, protože jsem se cítil poškozen. Policie šetřila, tak rychle a kvalitně, že nic nevyšetřila. Nikdo se ničeho nedopustil. Zjednodušeně řečeno, pohoda, klídek a žádný stres! Do současné doby jsem nedostal ani korunu. Poškozování věřitele je jenom prázdné slovo. Vymahatelnost práva v České republice platí jenom pro někoho.

Psáno pro ePortal.cz