Volby a peníze jsou ve vyspělé společnosti tabu. Gotta se média zeptala a bylo zle

Karel GottO tom, kdo bude koho volit, či jaký měsíční příjem kdo vlastní se mezi kultivovanými lidi nehovoří. A logicky se pak nikdo na tato témata neptá. Tato dvě ožehavá témata se veřejně neřeší, protože můžou přinést nesváry, hádky, ale jak dobře víme, v naší zemi i závist. Média se ale přesto Karla Gotta zeptala, buďto pro to, že jsou majitelem zaplacena nebo proto, že nemají o čem psát.

Mistr naznačil, že má svého favorita: „Samozřejmě mám svého jasného favorita. Myslím, že ta osoba něco dokázala. V politice zatím moc ne, ale je to velmi úspěšný člověk. Ten, kdo umí dát dohromady velké věci, ten může dát dohromady i stát.“ vysvětlil Gott v anketě Novinky.cz, čím spustil lavinu rozborů v Reflexu.cz, jak se vlastně zpěvák stal poplatný všem režimům, kterými se úspěšně prozpíval.

Jinými slovy, když se někoho na něco zeptám a on mi slušně odpoví, je asi neetické dál rozebírat, proč a jak odpověděl. Tady by měla zvědavost skončit.

Jiná otázka je, asi ta pravá, že se média ptají právě proto, aby mohla zase negativně ovlivňovat veřejnost a své respondenty znemožnit. Proč?

Všichni máme v živé paměti letošní prezidentské volby, které společnost zpolarizovaly do takové míry, že docházelo k osobním konfliktům, nenávisti, kvůli někomu, a něčemu, co stejně nakonec nedokážeme bohužel úplně ovlivnit. Přesto jsme byli ochotni si zničit přátelské i pracovní vztahy. Zbytečně.

Zdroj: VIPosobnosti.eu