Nikdo Vám nedá víc, než Vám levičák slíbí

Petr-Paulczynski.jpKampaň vrcholí. Všichni něco slibují. Registrační pokladny, vyšší daně bohatým, nižší daně chudým a prý nezvýší jenom daně. Taky zvýší dávky, nemocenskou dají od prvního dne, důchodcům zvýší důchody, zruší poplatky, slibuje návrat dětských přídavků, zavedení novomanželských půjček, zvýšení stipendií, zvýšení sociálního minima, zvýšení platů ve veřejné sféře, pečení holubi až do huby a každý dostane hodinky s vodotryskem. Slibuje kdekdo a působí na druhou signální českého voliče. Pavlovovský reflex. Zazvoní sliby a volič slintá. Z rozpočtu budou létat desítky miliard korun ročně.

Nezodpovědnost, populismus, naprostá asociálnost. Zadlužování našich dětí, vnuků a zřejmě i pravnuků. A létání desítek miliard ven z rozpočtu se vyřeší tak, že to zaplatí firmy ve zvýšené dani. To je sice hezká představa, ale firmy si peníze netisknou, a tak budou tyto peníze muset někde uspořit. A kde budou firmy hledat úspory? V zaměstnancích. Propuštění zaměstnanci pak budou stát stát mnohem více, než kolik se vybere na daních od firem. Stát musí nezaměstnanému vyplácet podporu a ještě přichází o daně, které by odváděl. Předběžný propočet nákladů těchto navrhovaných opatření se pohybuje na úrovni desítek či stovek miliard korun. Nikdo Vám nedá víc než Vám levičák slíbí.

Zavrhněte blahobyt a zvolte socialistickou bídu. Marxův Kapitál a Komunistický manifest přichází. „Národ, který se oněmi svrchu řečenými zásadami bude řídit, upadne již během jedné generace do stavu naprosté zhovadilosti….“ Tato slova napsal František Palacký na adresu Komunistického manifestu Marxe a Engelse.

Zdroj: petrpaulczynski.cz | Kráceno

Celý text zde.