Církev je v našem ateistickém národě vděčný terč, každý komunista si rád kopne

Tomáš HaasRozhlas si napřed pozve kardinála Duku do Radiožurnálu k rozhovoru o úmyslu ministra Peciny změnit zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi. Dovolil bych si připomenout, že ať už si o majetkovém vyrovnání myslíme cokoliv, jeho záměrem bylo vrátit církvi alespoň část majetku ukradeného komunisty po roce 1948. Pan kardinál bylo ovšem zastaven, když mluví o rudých srpech a kladivech. Mohlo by to ovlivnit volby a to náš veřejnoprávní rozhlas nesmí dovolit – a tak byl pan kardinál přerušen. V zájmu „objektivity“.

Proč tedy byl pan kardinál pozván? Aby snad ten Pecinův zákon mohl být veřejnosti prezentován jako zcela neutrální událost bez jakéhokoliv politického motivu? A kardinál měl podle rozhlasu poslušně přisvědčit? „… vím, že ono zákonné opatření chce vlastně potvrdit rozhodnutí soudruha Klementa Gottwalda. Já už dva roky upozorňuji, že v této zemi nás někteří lidé chtějí připravit o všechnu svobodu a demokracii, kterou jsme si vytrpěli a vybojovali,“ varoval Duka. „Je doba těsně před volbami a my nesmíme vysílat jakékoliv návody koho volit či nevolit, “ pronesla moderátorka. „Já žádné návody nikomu nedávám,“ reagoval Duka.

A dozvěděl se: „I když mi to neříkáte přímo, je to velmi tenký led.“ A je to tady. My nesmíme ani naznačovat. Připomínat co se stalo v únoru 1948 by mohlo ovlivnit volby v říjnu 2013. A to přeci nechceme. Alespoň naše veřejnoprávní media to nechtějí.

Kardinál Duka by se nejspíše měl vrátit do komunistického kriminálu a církev by měla „vrátit“ státu co komunisté již jednou „znárodnili“. Aby nás nakonec ještě neovlivnily události z listopadu 1989.

Zdroj: facebookový profil autora