Počkejme do soboty. Pak uvidíme, kdo, co, s kým slepí či zda budeme mít na jaře další volby

Petr-Paulczynski.jpKlima houstne. Volební prasárničky kam se podíváš. Negativní kampaň, blokování bývalých přátel na xichtoknize. Fráterníci chtějí ukrást hrad, prezident prolamuje těžební limity, od Babiše pes kůrku nevezme, Okamůra je prý hlupák, socani jednají s komanči v nějakým drahým pajzlu, ba i mašinfíra s miliony Gross vylezl z Floridy a hodil nám nějaké moudro. Komanči si mnou ruce, Jenda z chaloupky žaluje Kalouska a Čuba dostane metál. Dámy prominou, ale je to na pos…tolicování. Babička by řekla: jak u blbejch na půdě. A do toho aktivace kauzy Nagyová s novými prvky. Generálům rozšiřují obvinění, jen furt nevíme čí bylo těch 150 mega a ty kila zlata a jak je to s těmi kmotry, co do toho byli zamontovaní.

Máme co já vím asi 4 měsíce od klíčové akce, kdy v noci vtrhlo komando kam se jen dalo, padla vláda, padl parlament a jinak se stalo velký kulový. Akorát si o tom pokecal pan prezident s panem prokurátorem, pardon, státním zástupcem, který byl velmi pochválen. Jestli je z toho doteď paf se neví, ale nic nového od té doby nepředvedl. Možná čeká na zítra, to by byl hezký timing, eventuálně si chystá šanony až se mu po volbách začnou plnit podezřelými z přijímání trafik v rámci povolebních vyjednávání. Nu, jenom aby se pan doktor nezmýlil. Možná po volbách zjistí, že to celé nějak domotal a zase ho jako v případu Čunek někam přeloží. Jenom ta nešťastná a poplivaná ODS jakoby zůstávala tak trochu stranou těch taškařic. A asi je to dobře.

Když lítají v hospodě krýgle, je lepší zůstat tiše v rohu. Fakt, že televizní kašpar Kraus, který přirovnal volební heslo ODS ke staré běhně zůstal bez odezvy je jen dobře. Spousta mých přátel to vnímá a říkají, že to teda s námi ještě jednou zkusí. A k tomu nám dopomáhej Fiala. A na konec jsem si nechal bolševika. Číhajícího, komu by mohl dělat bohatou nevěstu. Jejich počet ve veřejnoprávních mediích roste až oči přecházejí.

Až se nabízí analogie, kterou jsem vyčetl u Miroslava Macka: „Alternativní historie: Rok 1969 v Německu, předvolební čas. Celostátní veřejnoprávní rozhlas vysílá svého zkušeného reportéra, aby strávil celý den s kandidátkou NSDAP do Bundestagu a popsal posluchačům její předvolební den krok za krokem. Na mítincích této strany se často připomínají zásluhy Adolfa Hitlera a dalších nacistických pohlavárů, ale protože spousta Němců v tehdejších letech – ať už z nadšení nebo kvůli lepšímu pracovnímu místu – do NSDAP vstoupila, nikomu to v podstatě nevadí. Ba dokonce ani to ne, že do Bundestagu kandiduje i zbohatlý agent Gestapa…“

Zdroj: paulczynski | Kráceno