Volby jsou tady. Proč stejně vůbec nic nevyřeší?

Alena HájkováAni jedna politická strana nemá ve svém programu kultivaci, větší gramotnost, podporu kultury, lepšího společenského klima. O noblese už nemluvě. Ani Václav Moravec, který se opět projevil sebestředně a útočně se nedokázal a asi ho to ani nenapadlo, zeptat se všech lídrů na to, zdali vůbec ví, co to jsou opravdové hodnoty. Tedy pokud nějaké vůbec mají. Politici se sami k tomuto tématu nehlásí. Nikdo neví, jaké lídři všech stran uznávají životní hodnoty, jaké jsou jejich priority. Stále se opakující naučené fráze starých politických matadorů jsou nudné a obehrané. Ty nové, Babišovi, jsou mimo realitu a útočné.

Tento rok už připomíná roky před rokem 1989, kdy tady bylo také vše rozkradené, morálka na úpadku a tak jsme byli ne všichni vděčni za „nové časy“. Jen aby ty následující nebyly ještě horší, než ty předchozí.

Tyto volby nic nevyřeší, protože se společnost zatím nikam neposunula. Chybí opravdové vzory, osobnosti a především chuť cokoliv měnit. Proč? Protože je to pohodlnější a těm, kteří by o nás rozhodovali nic nechybí.

Ti, kteří by nám morální myšlenky rádi představili, jsou ovšem médii hlavního proudu ignorování, proto nám politickou kulturu vytvářejí média, nikoliv všechny politické strany, ale jen ty, které média protěžují.

Autorka je vydavatelkou iMagazínu VIPosobnosti.eu a majitelkou společenské agentury.