A Václav Havel, prezident 1989-2003, nic? On muzikant? Zeman je stejně mstivý a jde v jeho stopách

Zeman a HavelSpojené státy americké (USA) mají dnes svého 44. prezidenta Baracka Obamu, ale nepostřehl jsem, že by kdokoli kdykoli potlačovat diskuzi o jeho předchůdcích. Ta je naprosto volná a každý může své dobré či špatné mínění o současném nebo bývalém prezidentovi vyjádřit dle libosti. Též se neoperuje tím, že „do mrtvých se nekope“, protože jen malé procento těchto bývalých prezidentů je ještě naživu. Tuším, že čtyři. James Carter, Bill Clinton a oba Bushové. Ovšem, jakmile se v nějaké diskuzi dotknete osoby Václava Havla tak se se zlou potážete. Dokud byl ještě naživu a diskuze šla o nějakém kroku Václava Klause, tak byl diskutující rázně usměrněn, aby do toho nepletl Václava Havla, protože, kupodivu, „to nemá žádnou souvislost“.

Nepochopím to. Pokud budu srovnávat brankáře Čecha s jeho předchůdcem či následníkem, tak musím vypíchnout jeho skvělé vlastnosti či případné chyby. To však u Václava Havla možné není. To nelze ani zkoušet. Nadávka estébákem je to nejmenší, co lze očekávat.

Já to ale přesto zkusím. Třetím nebo dokonce již čtvrtým dnem duní tento blog a jistě i ostatní média „bouří“ z toho, že si prezident Zeman dovolil pozvat do Lán několik, jemu sympatických funkcionářů ČSSD a pohovořit s nimi o volebním výsledku ČSSD a povolební situaci vůbec.

Možná, ba dokonce velmi pravděpodobně, přišla řeč i na předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku. Prezident ho, a patrně oprávněně, považuje za neschopného předsedu strany. Neschopného v tom slova smyslu, že je to úředník, který nedokáže strhnout davy a docílit hvězdného výsledku.

To, co se od té doby děje, připomíná USA, kdy je zradili manželé Rosenbergovi a prodali SSSR tajemství jaderné bomby. Takovým skandálem je prezident Zeman od té doby vláčen a pokud se něčeho z toho doslechl, musí kroutit hlavou s myšlenkou na IQ tykve mnohých autorů těch výčitek

A za paralelu s Václavem Havlem teď budu peskován až kamenován a nikdo ode mě kůrku chleba nevezme. Václav Havel totiž provedl v roce 1997 přesně to samé. Jistě, bude mi řečeno, že nemám o jeho účasti v Sarajevském atentátu žádné přímé důkazy a já odvětím: Ano, ale vy zase nemáte žádné přímé důkazy o „Lánském puči“.

Vše jsou jen dohady a navíc, prezident Havel tehdy velmi přitvrdil muziku a pronesl svůj Rudolfínský projev. V odkazu máte jeho plné znění. A hlavním, ne li jediným smyslem a cílem toho projevu bylo, aby byl Václav Klaus na nadcházejícím kongresu ODS nahrazen „pučistou“ a kamarádem Václava Havla z disentu, Janem Rumlem.

A abych nezůstal nic dlužen Václavu Klausovi, tak řeknu, že i on si přiložil polínko do pádu Topolánkovy vládu v době předsednictva EU. Poslanci ODS, Tlustý a Schwippel, hlasovali pro pád vlastní vlády. A jestli v tom měl prsty sám „velký manipulátor Klaus“ nevím, ale když pán Béreš dovolí, tak jeden citát ve slovenštině: „Naozaj, z vonku to tak vyzerá“.

To ale patří k jednomu košilatému vtipu a ty já zásadně nevyprávím. Mám k takovým věcem bytostný odpor.

Zdroj: Blog autora