Někdo se tu snaží demokracii zakroutit krkem, jak kdysi říkal syfilitik Kléma

Petr-Paulczynski.jpTak nám hoši, co připravili vládní převrat, nachystali neuvěřitelný mišmaš. Místo rozhovorů o sestavování vlády jsme svědky neuvěřitelně zběsilých eskapád. Prezident upadl a svádí to na chudáka čokla, socani na sebe připravují podrazy, přičemž nejlepší je, když mezi podrazáky se najde superpodrazák, Bureš prý nic, prý muzikant, ale pak jeden herec praví, že teda tu vládu možná, málempremiér Hašek se pomalu chystá na zpáteční cestu do rodného Drásova, jistý Brňák řečený Jerry, který nevěděl, jestli bude ministr vnitra nebo spravedlnosti bude rád, když uhájí předsedu klubu a sluníčkově-kafíčkový Zdenda možná dokonce brzo zruší facebook, protože mu tam nadávají do sviní.

Zatčený Vítek Bárta byl štandopede propuštěn, Ištván ještě nesedí, dokonce s nezaměnitelnou grimasou mudruje u Vašíka o ničem aby ho vzápětí rozcupoval soudce. Filozof Bělohradský co by nejraději zrušil demokracii je vyznamenán výjímečně střízlivou hlavou státu a vleze mu to do hlavy tak, odsoudí k zániku klasické dělení politické scény na pravé a levé křídlo, asi proto, že objevil křídlo kuřecí z Vodňan. Jeho blábol o mozaice ideí a postupů, ve které má role politických stran mizet a nastoupí „občanské aktivity“ a „přímá demokracie“ snad může zaujmout jen Pitomia.

Protože když tak pozoruji současný stav takzvaných občanských aktivit, tak vidím jen samou negaci. Nedovedu si představit, že tento stát budou řídit nějaké kytičkové dětičky či odpůrci čehokoliv co jiní považují za normální. Demokracie totiž nemá mít žádný přídomek. To, že se u nás v ní tak trochu plácáme neznamená, že to je něco určeného k zániku, pane vyznamenaný filozofe. To, že trošku hapruje je vinou těch co nás vedou a snaží se svázat přirozené postupy nepřirozenými regulacemi a nesmyslnými zákony.

A bojím se, že po policejně-prokurátorském převratu a zoufalých volbách se tu někdo snaží demokracii zakroutit krkem, jak kdysi říkal syfilitik Kléma. A tvrdím, že cesta k nápravě nevede přes demokracii přímou, ale klasickou. A ta cesta je svobodný občan, svobodný trh a demokratické struktury klasických politických stran. Jinak půjdeme pomalu ale jistě k nějaké formě diktatury. A je jedno, jestli bude hnědá, rudá, nebo úsvitově-koblihová.

Zdroj: paulczynski.cz | Titulek redakční | Kráceno