Spiknutí proti Haškovi: Chovanec byl prý Sobotkovým agentem už na schůzce u Zemana

ChovanecBývalý poslanec za ODS František Pillmann se zabývá událostmi v sociální demokracii. Všímá si toho, kdy vlastně přeběhnul místopředseda ČSSD Chovanec k Sobotkovi. Byl se Sobotkou domluven už před lánskou schůzkou? Připomíná, že to byl Chovanec sám, kdo navrhnul na lánské schůzce její utajení, později byl ale Chovanec první, kdo tento slib společného utajení porušil. Před svým porušením slibu se přitom o existenci či neexistenci lánské schůzky nikdy konkrétně nevyjádřil.

„Čekal trpělivě, až všichni čtyři ostatní zalžou, aby pak svoji vlastní (!) dohodu velezrádcovsky sestřelil tím, že jako první účastník potvrdil existenci schůzky, a dokonce následně tvrdě požadoval, aby všichni, kdo o utajení lhali (čili dodržovali jeho vlastní dohodu!), odešli z funkcí v ČSSD,“ připomněl Pillmann.

Jen označit Chovance za „zrádce zrádců“, jak ho trefně označil jeden komentátor, či požadovat jen jeho odstavení z vedení ČSSD, jak chce např. předseda Senátu Milan Štěch, tedy podle bývalého poslance pouze klouže po povrchu. Problém bratrovražedné situace v ČSSD je mnohem horší.

„Je nutné se zamyslet, proč získal Sobotka tak náhle neotřesitelnou důvěru ve zrádce zrádců a hlavně proč se Chovanec choval tak podivně, když porušil dohodu, kterou sám navrhnul, a to až poté, co všichni ostatní zalhali,“ dodává.

Pro celou věc má jediné logické vysvětlení: Chovanec přeběhnul k Sobotkovi mnohem dříve, než nás krmí mainstreamová média. A že Chovanec se Sobotkou nachystali na haškovce opravdu zrůdnou provokaci.

Pillmann tedy vidí celou věc následovně: „Chovanec přeběhnul už v období mezi 22.10.2013 (kdy dostal od Haška SMS s pozvánkou na lánskou schůzku na den 26.11), a mezi vlastní lánskou schůzkou, či dokonce ještě před onou SMS. Kvůli patologické ambicióznosti a hlouposti Haška tedy Chovanec mohl vyrazit do Lán již s perfektně připraveným plánem. Sobotka s Chovancem si předem připravili vyvolání ´krize lhářů´ v ČSSD naprosto uměle, za vědomou cenu trvalého poškození ČSSD a s rizikem její devastace. Někdo z méně významných sobotkovců, nejlépe ´nestraníků´, nejprve dostal od Sobotky pokyn, aby dal České televizi důvěrné echo a tak mohl reportér ČT Keblúšek projevit svoji údajnou intuici a vyslat přenosový vůz do Lán a jako krytí další přenosový vůz i na Hrad, předem zbytečný. Keblúšek se ovšem nikdy nemůže přiznat, že naskočil na návnadu ze sobotkovských útrob Lidového domu a bude muset nadosmrti tvrdit, že to byla jeho geniální intuice. Ani server ceskapozice.cz, který jako první informoval o lánské schůzce, sotva někdy vyzradí svého whistleblowera či spíše dvojitého agenta. Ale měl by, protože do té doby bude v podezření, že je hlavním spoluviníkem obludné mystifikace.“

Pillman také vysvětluje, proč Chovanec hlasoval v neděli 27.října na zasedání předsednictva ČSSD proti Sobotkovi. Nesměl se totiž předčasně odkopat jako Sobotkův kolaborant. Kdyby hlasoval pro Sobotku, bylo by v tom okamžiku všem ostatním účastníkům lánské dohody jasné, že Chovanec je Sobotkův agent-provokatér, a že navrhnul dohodu o mlčenlivosti jen proto, že už v té chvíli věděl, že ji sám nedodrží, dodává exposlanec.

„Motivační analýza i selský rozum napovídají, že Sobotka a Chovanec nejspíše byli ďábelsky zákeřní a mnohem horší, než naivní trumbera Hašek, příliš nenasytně natěšený na funkci premiéra,“ shrnuje svoji analýzu.

Zdroj: EUportal.cz