Intervence ČNB je jako komunsitická měnová reforma z roku 1953, ale pomalejší

Petr-Paulczynski.jpTak asi vrátím diplom. Protože tomu co udělala ČNB vůbec, ale vůbec nerozumím. Ta se rozhodla přikročit k měnové intervenci v podobě prodeje české koruny na měnových trzích prý s cílem chránit český export. Koruna díky tomu oslabila nejvíce od krizového roku 2009. Jediný čemu rozumím je, že se zdraží před vánocemi. Prý si ČNB zvolila inflační cíl ve výši 2 % který se nedařilo splnit. Já nevím jak vy, ale já žádný inflační cíl neměl, protože uměle vyvolávanou inflaci považuji za ptákovinu. Jak říkají socani „obyčejnému“ člověku to zdraží život. A jestli si někdo v ČNB myslí, že to nastartuje poptávku a tudíž hospodářský růst, tak je to blbec.

Lidé chtějí kupovat levně. Takže se otevírá otázka, jestli to zdražení vánočních nákupů v zahraničí, není vlastním cílem. Dráty jsme sice v 89 přestříhali, ale tohle oslabení koruny je vlastně nové zadrátování hranic. I když bez drátů. Občane mazej domů a kupuj doma. Hoši potřebují vybrat daň z přidané hodnoty a spotřební daně. A oberou nás všechny. Čím se to liší od komunistické měny z roku 53? Jen rychlostí. Tady zničí úspory postupně. Krásná nahrávka levičákům. Už je slyším jak řvou o okrádání chudých.

I Václav Klaus se konečně vrátil na svoji ekonomickou parketu, neb pravil: „Odvolávat se na to, že měnová politika musí plnit inflační cíl, je nesmyslné. Tento cíl si dali naši bankéři sami, to není žádná shůry posvěcená hodnota.“ Obáváme se, že hlavním motivem dnešního rozhodnutí ČNB je předvést svou akceschopnost po té, co se snížením úrokových sazeb na nulu přestala být její úroková politika účinná. To je však motiv slabý. Napsali ve stanovisku v IVK.

A glosátor Macek přidal: „Nemohu se zbavit přesvědčení, že poslední intervenční rozhodnutí ČNB by se svými důsledky dalo kvalifikovat jako vlastizrada. Což si dozajista nebudou myslet ti jedinci, kteří to věděli předem a řádně se napakovali a pár exportérů. Příznivé efekty tohoto rozhodnutí, o nichž nás budou přesvědčovat centrální bankéři, jaksi nebudou. Vsaďte se!“

A díky Svobodným za jejich prohlášení: „Svobodní usilují o to, aby se ČNB stala – při zachování institucionální nezávislosti na vládě – neutrální správkyní české měny, která by neregulovala ceny, kurzy, úroky, která by jen neinflačně vydávala přiměřené množství oběživa. Česká národní banka by měla dodržovat ústavu České republiky, podle které je péče o cenovou stabilitu hlavním cílem centrální banky. Tento cíl tedy nesmí být obětováván jiným zájmům.“

A co dělá ODS? Spí? A ještě by mne zajímalo, kolik na tom vydělal ten pán, co koupil od Španělů toho telefonního operátora. Jo a ještě mne napadá taková blbost. Jestli ta intervence nákupem Eur nemá za úkol naplnit sejfy Eury až tu nebude jediná koruna a tak se tu Euro zavede tak nějak samo. To budou mít Kchárl s Miuošem radost.

Zdroj: paulczynski.cz | Kráceno | Titulek redakční