Asi proto sametová…

Petr-Paulczynski.jpSametová revoluceproto, že jsme neudělali to, co se nám dnes vrací jako bumerang. Nedokázali jsme je vypráskat do gheta. S Václavem Havlem totiž přišla pravda a láska a ta nám dneska dává co proto. Holt, nebyli jsme jako oni. Řízením osudu jsem byl v těch dnech na školení v Praze a tak jsem si onu úžasnou atmosféru všech Václaváků až po onu Letnou prožil na vlastní kůži. Nelze zapomenout na úžasnou vzájemnost, obrovské nadšení a společné zvonění klíči. Neuvěřitelná sounáležitost statisíců zpívajících s hrdostí hymnu bez dodatku hymny sovětské.

Netrvalo však dlouho a my co jsme nebyli jako oni jsme si nechali vnutit jako prvního popřevratového premiéra komunistu. A většina ostatních bafuňářů se křišťálově čistě změnila v dravé kapitalisty. Nebo očištěné politiky. A netrvalo zas tak dlouho a už se nám derou zpátky. Znovu začínají šířit svoje bludy a značná část voličů jakoby ztratili paměť na to slyší. Pravda, ne vše co se děje v politice je v pořádku. Spousta hajzlíků využívá svých politických postů k vlastnímu prospěchu.

Ale aby  památku Opletala a Sedláčka přišli ke Hlávkově koleji uctít i stalinistka Marta Semelová a  místopředseda strany bolševiků Petr Šimůnek je na zblití. Ještěže se našel aspoň jeden mladík v sokolském kroji co Semelové plivl pod nohy. Zažil jsem 17. listopad na vlastní kůži, ale kdyby mi tam někdo řekl, že jednou budou u památníku 17/11 pokládat květiny komunisti, tak bych mu řekl, že je vůl. A to prý položil při uctění památky zavražděných a vězněných studentů u Hlávkovy koleje květiny za ČSSD její dnešní člen a poslanec, bývalý tajemník ÚV KSČ František Adámek.

A na dovršení oslav si Václav Moravec si pozval do OVM Andreje Bureše. Snad nic neilustruje novou dobu lépe. Jestli šel pak Bureš taky zapálit svíčku není známo.

Zdroj: paulcynski.cz | Kráceno | Titulek redakční