Herní automaty jsou v tom nevinně

Havloidní boj s hazardemHerní automaty nemohou za to, jak někteří lidé nakládají se svým životem. Herní automaty jsou v tom nevinně. Není to tak, že by někteří lidé měli potřebu hazardu proto, že existují herní automaty. Naopak, herní automaty existují právě proto, že někteří lidé mají potřebu hazardu. Zakázáním herních automatů nezmizí u některých lidí potřeba hazardu. Příště se budou zakazovat asi karty a kostky. Počkat, to už je asi zakázané. Pokud máte ve vaší obci zakázané hazardní hry, patrně už máte zakázanou kromě herních automatů i hru o peníze i v kartách a kostkách. Hrajete v hospodě karty o peníze? Pokud máte v zastupitelstvu zakazovače, dost možná porušujete obecní nebo městskou vyhlášku.

Zákazová politika obvykle nefunguje. Zakázaná činnost nezanikne, ale přesune se do ilegality. To má vysoce negativní důsledky. Vysoká cena, vysoká rizika spojená s ilegální činností. Tato vysoká rizika dopadají nejen na zúčastněné. Tím že činnost byla postavena mimo zákon, nabaluje se na ni další ilegální činnost. Zákazová politika ničí lidské životy často víc, než samotný předmět zákazu.

Murray N. Rothbard: „Logika bránit člověku v hazardu pro jeho dobro nebo dobro jeho rodiny vede přímo k oné totalitní kleci. Kleci, ve které Tatíček Vláda říká člověku, co přesně má dělat, jak utratit své peníze, kolik vitamínů musí přijmout a nutí ho řídit se podle diktátu Státu.“

Zdroj: Blog autora