A to blbé socanské tele hubou jen mele

Sobotka-PakoMele pantem jak šlejfíř, řekla by babička. Slova, slova, slova, říkal Hamlet, kralevic dánský. A skutek utek, říká přísloví. Jak to jde dohromady? Muž který v životě zatím dokázal jediné, postavit si z poslaneckých náhrad byteček, u církví neuspěl. Po setkání se zástupci církví přiznal, že jednání žádný posun nepřineslo. To, že se obě strany dohodly na sestavení expertní skupiny ČSSD a církví, která posoudí návrhy na možné změny restitucí, je mu platný jak praseti kecky.

„Nedošlo ke sblížení postojů,” konstatoval Sobotka. No, to je teda překvapení. On se nám totiž Bohouš pokouší vlámat do dveří, na která předtím maloval geometrické obrazce (kosočtverce). A čekal, že pan domácí ho za to pochválí. Jen blbec by mu dělal ústupky.

Zákon je zákon, i téměř socanský Ústavní soud věc posvětil. A to nemluvím o nedohodě s dalšími stranami případné koalice. Prostě socan hraje divadlo pro neználky. Levici se (a to už před volbami) podařilo zhysterisovat naši sekulární veřejnost, že se má začít rozdávat v době, kdy stát peníze nemá. A přitom roční platba, která by měla jít všem církví a náboženským společnostem, představuje ročně DVĚ PROMILE státního rozpočtu. A prý kvůli tomu nebude na důchody.

Kompenzace církvím představuje 59 miliard vyplácených postupně během třiceti let. Na důchody se vyplatí prakticky shodná částka (57mld.) za dva měsíce. A tak nakrmíme voliče kydy o hrabivé církvi, kterou i papež nabádá ke skromnosti. Kdyby se tak Bohouš a jeho boys staral o to, že solárním baronům stát ročně vyplatí zhruba pětkrát vyšší částku. To by ale asi musely ukázat i na kmotry ve vlastních řadách.

A ten papež, co hlásá chudobu, s tím je to taky jinak. Papež František totiž apeluje na chudobu jednotlivce, nikoliv instituce. Protože jak známo – kdo nic nemá, nemůže nikomu nic dát. Papež nebrojí proti penězům, které církev potřebuje na údržbu nemocnic, hospiců, sirotčinců a škol.

Takže Bohouši, vyprdni se na expertní komisi a přestaň oblbovat národ. Není každý blbá bečící ovce.

Zdroj: paulczynski.cz | Kráceno | Titulek redakční