Řezničina na vyleštěném zlatém prdu

ŘezníikTak máme za sebou další díl opulentní šaškárny, které se říká Český slavík. Kromě zlobícího mikrofonu na pultíku, u něhož novopečení majitelé takových těch kovových krávovin odříkávali své často naučená a neupřímná poděkování a holého zadku páně Čtvrtníčka, se nic zajímavého nedělo. Leč má to zajímavou dohru, kvůli které by se moohl celý tento pečlivě naleštěný prd otřást v základech. Jak asi víte, „moudří lidé“ usoudili, že by kvůli poněkud syrové tvorbě rappera, který si říká Řezník, onen leštěný prd ztratil na lesku, a tak jej diskvalifikovali.

Na té diskvalifikaci samotné by nebylo nic špatného. Přece jen je to jejich věc a mají na to právo. Že se někomu při zhlédnutí několika vteřin některého z videoklipů vlivem panické reakce zatemní rozum, to by se taky dalo pochopit. Ale to, že zveřejnili pouze a jen ohlasy, které se stanoviskem „moudrých“ souhlasí, to je jen hodně ubohý a snadno prokouknutelný pokus o manipulaci, na který může skočit člověk, který používá hlavu coby věšák na uši a pár zaslepenců, kteří tuto pofiderní anketu využívají coby zdroj okamžitých odměn.

Možná tato „aféra“ je pro soudruhy organizátory důležitým varovným příznakem, že s Českým slavíkem není něco v pořádku a dost silným impulsem pro to, aby zjistili, že s Českým slavíkem není něco v pořádku a že pokud to nebudou řešit, pomůžou „slavíkovi“ do hrobu.

Propaguje Řezník extrémní násilí?

„Oficiální“ důvod, kterým se soudruzi organizátoři ohánějí, je propagace extrémního násilí v textech a videoklipech. Ačkoli rytmické brblání, kterému se říká rap, není ani zdaleka můj šálek kávy, musím se Řezníka zastat. Jeho tvorba je sice pro mnoho lidí jen těžko stravitelná, ale vidím v tom spíš snahu upozornit na různé negativní jevy, a to formou, která snad jen mizivý zlomek populace nechává chladným. Možná je v tom i něco jiného, kdo ví… Jestli Řezník podle soudruhů organizátorů propaguje násilí, pak by jej museli propagovat i autoři hororů nebo zpráv o různých neštěstích, anebo i ti, kdož dětem vypráví pohádky – protože např. v pohádce o Červené karkulce vlk sežere Karkulku i babičku a nakonec myslivec rozpáře vlka a dá mu do útrob kamení a vlk se pak utopí.

Patří Řezník do psychiatrické léčebny?

Tento názor vychází z toho, že ten kdo se chová nekonformě a projevuje se způsobem, který je pro určitou část populace nepřijatelný, nemá mezi „slušnými“ lidmi co dělat. Mám za to, že to má Řezník v hlavě víc v pořádku než leckteří z těch, které obecenstvo obdivuje a považuje za své vzory a idoly. Nejedna celebrita propadá závislosti na alkoholu a jiných drogách, protože nemůže unést všudypřítomné tlaky ze strany médií, fanoušků apod., nejedna modelka tropí poruchami přijmu potravy, mnoho velikánů v různých oblastech trpělo a trpí např. depresemi a nejeden manažer velké firmy, či politik je psychopat. A např. počínání „zlaté slavice“ Lucie Bílé silně zavání histrionskou poruchou osobnosti.

Zdroj: ePortal.cz