Tak se ptám milý státe, jestli mi někdo vysvětlí co je to vlastně ta valorizace důchodů. A který kokot a podle čeho to počítá

Petr-Paulczynski.jpTak jsem se dočetl, že od poloviny roku mi jako důchodci ,ti noví, skvělí koaličníci přidají na důchodu. Sice dosud tají kolik, asi aby to se mnou neseklo jako když mi tuhle slíbili celých 45 kaček, ale obávám se, že o moc víc to nebude. Ministr financí v demisi prý si zlomil ruku. Šáhl do státní kasy a narazil na dno. Tak nevím z čeho přidají. Nehledě k tomu, že ještě tu vládu nemají. Zatím tvoří ten slibovaný milý malý, skromný, levný a efektivní stát tak, že zvýšili počet ministerstev. Asi podle hesla co koaliční poslanec, to ministr.

Kolik by nám tak asi mohli přidat. Počítejte se mnou. Za „elektřtinu“ platím zálohu 3270 kaček. Kdyby ji zdražili jen o 10% to dělá 327 peněz. Za plyn platím zálohu 2250 kaček. Cena vzroste suď bůh o kolik, ale kdyby rusák zas přivřel kohouty, tak pod 10% to nevidím. Takže dalších 225 kačen v čudu. To už máme 552 ká summa sumárum. Za vodu platím 800 a už avizují zvýšení, ale vodu už snad ani počítat nebudu. Šaliny už zdražili taky, ale šmirglem já nejezdím, tak to jsem ušetřil.

A že by mi přidali pětikilo, tak to už je spíš uvěřitelné neposkvrněné početí. Tak se ptám milý státe, jestli mi někdo vysvětlí co je to vlastně ta valorizace důchodů. A který kokot a podle čeho to počítá. Ale nakonec, jak říkala babička: Darovanému koni na zuby nekoukej a když ti někdo něco dává, slušně poděkuj. A babička byla moudrá žena. Proto ti státe poníženě za slíbený bakšiš děkuji. Zbytek budu muset nějak našetřit. Zatím jsem zrušil předplatné novin. Stejně mi to u nich stoupá. Tlak samozřejmě. A tak ušetřím za prášky na zvýšený tlak, který taky podražily.

Zdroj: paulczynski.cz | Kráceno | Titulek redakční