Bohoušek je bez Babiše nula aneb veselá taškařice pokračuje

Petr-Paulczynski.jpTaškařice zvaná sestavování vlády pokračuje ostošest. Nejsou jako politici, makají. Radí se jeden s druhým bez třetího a pak zase naopak. Občas někdo informuje lázeňského šviháka a ten z toho musí mít očiska vyvalený  jak hajzlbába na tisícovku. A mezitím jeho kámoši vládnou co se do nás vejde. Naposledy na nás vybalili zásadní vládní projekt odborníků. Kalhotky s bobrem. Hlavní válka se vede nikoliv o  ministerstvo financí, vnitra, obrany, průmyslu, dopravy. Melta se vede o ministerstvo zemědělství. Proč?

Zasvěcení říkají, že jde mimo jiné o to, zda Andrej Babiš ovládne zcela, stoprocentně dřevozpracující průmysl v zemi. Dnes odhadem ovládá 60 až 65 procent zpracování dřeva, 35 až 40 procent tvoří stále ještě malé a středně velké firmy. Další podivností je, že MZe místo Sobotky vyjednává Babiš s Velebou. A ejhle. Prý to byla Agrární komora, která v roce 2010 pomáhala Babišovi „přesvědčit“ poslance, aby v den voleb přehlasovali prezidentovo veto podpory biopaliv. Hodně se v tom angažoval jistý Toman, t.č. ministr zemědělství.

Andrej Babiš o lidovcích a zemědělství řekl: „Ono to vypadá, že jsou tím posedlí. Bohužel máme pocit, že jde spíš o to, že mají zájem o ten resort z politických důvodů než nějakých pragmatických.“ Správně pane Babiš. Lidovci mají zájmy politické, nikoliv obchodní. Jak známo, dlouhodobě usilují o změnu tohoto vykrádaného státního podniku. A kromě Lesů mají zájem i o Státní zemědělský intervenční fond (SZIF), který rozděluje dotace do zemědělství.

Jen tak na okraj. V roce 2014 končí dotace EU pro ty sračky, které se přidávají do paliva (v jednotkách miliard korun ročně). A o to Andreji Babišovi jde, aby stát dál dotoval řepku či podobné komodity. Už víte, proč byl s pomocí socanů hladce zvolen Jaroslav Faltýnek, předsedy poslanců ANO ze společnosti Agrofert, do čela zemědělského výboru Sněmovny? A že čistě náhodou taky pan Faltýnek figuruje v představenstvu Agrární komory ČR? Lidovci zjevně vadí. A proto může MZe klidně vládnout i sociální demokrat. Protože Bohouš je bez Babiše Nula.

Zdroj: paulczynski.cz | Kráceno | Titulek redakční