Moravec v OVM pátrá, radí a informuje aneb policejní totalitní republika v akci

Moravec Bradáčová a ŠlachtaPůvodně jsem chtěl dnes pauzírovat. A to proto, že ve zdejších krajích jakmile se nakupí víc svátků za sebou, dobere národ zbytek týdne dovolenou, takže čtenářů asi moc nebude, protože co si budeme ševelit, většina to stejně čte v práci. Nakonec jsem však pro ty věrné, co by byli zklamáni, něco krátkého vyplodil. Přiměly mě k tomu Moravcoviny v našívaší, to je ten pořad, jehož protagonista si trapně myslí, že určuje o čem se bude příští týden mluvit. Tentokrát to bylo hlavně téma Moravec pátrá, radí informuje.

A sláva, konečně nám naševaše s laskavým svolením pana Šlachty ukázala naživo zatčení paní Nagyové, dnes Nečasové. Hezky nám sestříhali jak ve tři ráno zaťukali na vrátka a paní jim otevřela tak nějak oblečená, pyžamo to rozhodně nebylo, nikdo nikam nevtrhl, akorát jí neřekli proč tam lezou, prý se to dozví. Taky jí neřekli kam mají jít spát dcery a co bude se psy. Mě ovšem zajímá spíš kdy nám všem řeknou jak je to s tím zlatem, stamiliony a kmotry, což se zatím neví. Zato jsme se dozvěděli, že v tom taky jedou Rampula, Moroz a Fiala. Něco mi tu smrdí.

Jistá spolumajitelka penzionu, který odmítl občerstvit Miuoše, čelí trestnímu oznámení kvůli podněcování k nenávisti, neb poskytovala slevy selektivně. O tom jsem už psal. Co je na tom nového je, že paní Pallová se při výslechu na policii sice dověděla, kdo na ni to trestní oznámení podal, ale policie jí zakázala to jméno sdělit. Jak je teda možné, že šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta v přímém přenosu zveřejnil jména dalších sprostých podezřelých?

Jedna ženská nesmí prozradit bonzáka a tady letí v přímém přenosu do světa jména ze živého spisu, což je asi normální. A veřejnoprávní TV k tomu promítá záběry ze zatýkání jiné sprosté podezřelé, těsně před tím, než začne soud. Nějak nevidím, co je na tom předmětem veřejného zájmu.

Vážně, se smí takové video pouštět do televize? Jak pravil přítel v diskuzi, která se k tomu rozvinula na FB. Výborná práce, možná mají i nějaká videa ze záchodů ve vazbě, jen abychom veřejnost uklidnili, že tam taky vše probíhalo jak mělo. Nedávno unikly fotky ze schůzky pánů Moravce, Šlachty a paní Bradáčové. Všichni kroutili rozumem, co kují. Tak po dnešku by mohlo být jasněji.

Zdroj: paulczynski.cz | Kráceno | Titulek redakční