Eliminace bezpečnostních rizik radí jasně: Považujme všechny Palestince za teroristy

Jasir Arafat_Terorista_Komunista_VrahJakým způsobem se budou lidé v Palestině chovat a projevovat, souvisí stejně jako jinde s tím, kdo stojí v čele, co jim dovolí, a jaká pravidla jako standard nastaví. Mezi politické strany, které dlouhodobě zasahují do dění v Palestině a určují směr, patří Hamás, který je na seznamu teroristických organizací Kanady, Evropské unie, Izraele, Japonska a Spojených států. Jeho specialitou byly především sebevražedné úroky na civilní místa, které postupem doby vyměnil za ostřelování Izraele raketami a minomety.

Dalším specialistou, který je označován za umírněného, je Fatah, který založil a do své smrti vedl terorista Jásir Arafat. Jako umírněný byl Fatah politicky korektně označen proto, že se oficiálně zřekl terorismu jako nástroje k dosažení politických cílů, za což dostal Arafat Nobelovu cenu míru. Jenže Fatah má své odnože, tolerované oficiálními představiteli tzv. umírněného základu, které si už takové servítky nebraly a neberou. Takový Fatah Hawks byl sice rozpuštěn po tom, co se terorista Arafat terorismu zřekl, ale netrvalo to ani dva roky a byla tu náhrada, Tanzim. Ta existuje doteď, ovšem je zjevně mírověji založena, když zasahuje „jen“ na území Palestiny. Zato Brigády mučedníků Al-Aksá jsou na seznamu teroristických organizací bez pardonu. Raketami ostřelují Izrael dodnes.

Tím jsme vyčerpali základ „politiky“ v Palestině. Hamás, který byl původně založen jako pobočka egyptského Muslimského bratrstva (to je hnutí, které pro změnu řadí mezi teroristické organizace Rusko a nejnověji po nepokojích s mrtvými v ulicích i Egypt), a Arafatův Fatah ovládají většinu. Jistě, máme tu ještě například Lidovou frontu pro osvobození Palestiny (ta se specializovala při svém politickém boji na únosy letadel na mezinárodních spojích), Demokratickou frontu pro osvobození Palestiny (jejímž základem je ideologie marxismu-leninismu, a jejíž členové například v roce 1974 povraždili 27 lidí, většinou dětí, v severoizraelském Ma’alotu), nebo Palestinskou komunistickou stranu a Arabskou osvobozeneckou frontu, které nemají v podstatě žádný vliv. Všechny jsou pak zastřešeny v Organizaci pro osvobození Palestiny, která si v době založení v roce 1964 dala za cíl, cituji, „dosáhnout zničení Izraele“.

Je bezpečnější při těchto východiscích považovat za ozbrojeného teroristu každého Palestince, a být mile překvapen, že jím někdo není, což je jistě pravděpodobné. Návod na to, jak je od sebe rozlišit jsem nenašel. Proto znovu, po připomenutí výše napsaného a v kontextu dění kolem jejich skladu zbraní na území České republiky, říkám: Vyhostit je. Všechny do jednoho.

Zdroj: Blog autora | Kráceno