Doufám, že nový ministr nedá na šílené nápady ekoteroristů

Richard BrabecTzv. ekologické inciativy varují před pravděpodobným budoucím šéfem resortu životního prostředí Richarda Brabce (ANO) a to je dobře. Pan Brabec se zdá být zárukou pokračování rozumné a vyvážené ochrany přírody v duchu jeho předchůdce Tomáše Chalupy (ODS), který rozumně seškrtal podporu nejrůznějším ekologistům. To je správné, protože peníze daňových poplatníků lze využít daleko rozumněji. Samozvaní ochránci přírody již bijí na poplach a tak jsme se v Deníku Referendum mohli dočíst že,… „Ministerstvo prakticky přestalo spolufinancovat veřejností žádané služby v oblasti ekoporadenství a ekologické výchovy…,“ tvrdí Yvonna Gaillyová, předsedkyně Sítě ekologických poraden.

Já bych to přeložil do srozumitelného jazyka. Těmto lidem vadí, že jim ministerstvo vedené Tomášem Chalupou přestalo zajišťovat sladký život na úkor nás všech. A tak se ohánějí údajným, ve skutečnosti však nulovým, zájmem veřejnosti, jak bývá u takovýchto spolků obvyklé.

Nový ministr životního prostředí Richard Brabec by měl pokračovat v tom pozitivním, co začal jeho předchůdce – bývalý starosta Prahy 6. Tedy nebýt loutkou jistých nátlakových skupin, ale prosazovat rozumnou ochranu přírody též v souladu se zájmy místních obyvatel a návštěvníků. Jak mohou dopadnout jednostranné vize některých fanatiků, respektive ekoteroristů, vidíme na kůrovcem zničené velké části Šumavy. V těchto krásných českých pohraničních horách žilo v minulosti daleko víc lidí než nyní, ti nebyli omezováni žádnými nesmyslnými zákazy, a přesto po nich zůstala nádherná zachovalá krajina.

Já sám jako tramp, který mnohokrát spal v lese pod širákem, přírodu miluji, ale jednostranný zelený fanatismus nemusím! Navíc jeho stoupencům jde spíš než o ochranu přírody o byznys z peněz druhých lidí.

Zdroj: Blog autora