Kožušník řekl: „Kdybych byl předsedou a prvním místopředsedou zvolili Martina Kubu, položil bych to.“ A pak dostal mediálně po tlamě

Petr-Paulczynski.jpMoje rodná ODS po volebním výprasku, o který si ostatně sama řekla (odmyslíme-li si uměle vyvolanou mediální atmosféru honu na čarodějnici korupce a policejně-prokurátorský převrat) svým chováním, kdy opustila své principy a volební sliby, upadla do kataleptického spánku a zmizela ze světla ramp. Prý se věnovala přípravě volebního mimořádného kongresu. Přestala se vyjadřovat k dění na politické scéně, ačkoliv příležitostí ke kritice těch, co se derou k moci je více než dost.

O to horší je, že na světlo boží vylézá namísto s kritikou poměrů s bojem jednoho proti druhému a druhého proti třetímu. Stačí sledovat FB, Twitter a v posledních dvou dnech se dokonce objevila opět v médiích. Bohužel, v souvislostech nadále nelichotivých. O lídrovství se přihlásil europoslanec Eduard Kožušník, nováček v modrém dresu Petr Fiala a dokonce živý inventář ODS Mirka Němcová.

Nejsme pro voliče sexy, vedení musí pryč, říká kandidát na šéfa ODS Eda Kožušník a vyhlašuje požadavek na radikální změnu celého vedení ODS, což je dle něj jediná šance, že ODS zaujme voliče. „ODS není jednotná, důvěryhodná, srozumitelná a není pro voliče sexy,“ řekl Kožušník. „ODS potřebuje krizové řízení, má poslední šanci na reparát u voličů,“ prohlásil Kožušník. Občanské demokraty nyní podle něj čeká „osm hladových let“, než bude mít znovu šanci podílet se na řízení státu. Kdo tvrdí opak, vědomě podle Kožušníka neříká pravdu.

Akorát se měl vykašlat na to, aby se navezl do Kuby, protože tím vyvolal řetězovou reakci. „Kdybych byl předsedou a prvním místopředsedou zvolili Martina Kubu, položil bych to,“ řekl dokonce novinářům. Jako svou přednost oproti Fialovi vidí to, že zná osobně řadu členů občanských demokratů. Fiala, který je považován za favorita volebního kongresu, jenž se uskuteční příští víkend v Olomouci, do ODS totiž vstoupil až loni v listopadu po předčasných volbách.

Kuba zareagoval jako trucovitý fracek a hned to Edovi oplatil. K tomu se přidal adept na prvního místopředsedu Zahradil a Edu taky hned setřel. A na Twitteru se přidal Nečas, ovšem není známo, zda nejde o fake profil. Ať tak či onak, mediální výměna zdvořilostních urážek zasluhuje po právu po tlamě všem.

Trucovití synci tím pomáhají partaji do hrobu. Nevratně. Kdo tu potom bude hájit základní pravicové svobody jednotlivce, zabraňovat extrémnímu přerozdělování či brzdit byrokracii, nevím. Nikoho totiž široko daleko nevidím. A vrcholem je skandální rozhodnutí nepozvat bývalé předsedy. Od chyb minulosti se totiž nedistancujeme tím, že je nepozveme, ale tím, že nebudeme opakovat jejich chyby.

Zdroj: paulczynski.cz | Kráceno | Titulek redakční

Štítky: