Cikánská férovka proti invalidovi na vozíku

cikáni s mačetamaPřípad surového přepadení nemohoucího vozíčkáře jež se udál před dvěma měsíci utichl tak rychle, jako se objevil v médiích. Už od začátku bylo jasné, že se věc tutlá a zbývala jediná otázka. PROČ ? Když jsou svátky, máte najednou víc času popovídat si s přáteli a i když třeba jen na dálku vlnových kmitočtů našich mobilních telefonů, dozvíme se spoustu věcí. A tak jsme se zapovídal s jedním editorem, jež žije na Karvinsku a ten mi vyprávěl zcela jiný příběh, než jsem znal z médií. A tak zatímco celá republika žije tím, že to byli nějací zvláštní zločinci, ne-li monstra, když přepadnou takhle nemohoucího člověka, pravda byla jiná. Byli to dva obyčejní, tuctoví, zhruba osmnáctiletí Romové, co ani nevypadali na to, že by to chtěli udělat. Ale když začali, zřídili toho nemocného seniora, jako by to ani nebyl člověk.

blog.idnes.cz

Jak se to vlastně událo.

V čase okolo poledne se jel tenhle postarší invalida podívat kousek na čerstvý vzduch. Bylo to v jednom z těch dní, kdy se na přilehlé poště vyplácely důchody a děda měl tu smůlu, že bylo vidět, že si sebou vzal na vozík takovou tu důchodcovskou taštičku na řemínek přes zápěstí. Asi to znáte, ta je mezi seniory velice populární.

Když se vracel zpátky, na rohu postávali dva mladí Romové, co vypadali, že by ani kuřeti neublížili. Jenže skutečnost byla jiná. Lstivě čekali až jim přijede tenhle děda s důchodem až pod nos. Taštičku sebou měl a tak to vypadalo, že jede s nějakými skromnými penězi.

Romové vzali seniora útokem, a když malou tašku bránil, prudce ho vyklopili z vozíku a na zemi ho kopali tak dlouho, až řemínek ze zápěstí povolil a oni mohli utéct s lupem. Ve skutečnosti utekli se sto dvaceti korunami, což dopředu nemohli vědět. Škoda je tedy malá. Jenže ono to tak není. Ten nechodící děda se bude až do své smrti bát i jen pár metrů ven z ústavu.

Možná se zabýváte otázkou, jaký je rozdíl mezi tím, jestli tohle udělá někdo z nás anebo Romové. Ten rozdíl tu je a veliký. Romů je dvacetkrát míň než nás. Ten čin je stejně hrozný, ať ho udělá kdokoli až na jednu věc:

Romové tyto hrozné skutky páchají mnohem častěji.

Zdroj: http://janzima.blog.idnes.cz/