Marine Le Pen: Musíme zablokovat europarlamentní federalismus

Marine Le Pen - 2Přinášíme Vám exklusivní rozhovor s francouzskou opoziční političkou, která ví, co to je konzervativní tradice a má jasný názor, kam má Evropa směrovat: Návrat k samostatným evropským národům, nutnost skoncovat se závislostí na USA a triumfální návrat Ruska na arénu světové politiky. V exkluzivním interview pro Hlas Ruska komentovala předsedkyně francouzské Národní fronty Marine Le Pen nejdůležitější události poslední doby.

H.R.: Dříve jste kritizovala postoj vlády Hollanda a Sarkozyho v syrské otázce, vytýkala jste jim podporu islámských fundamentalistů, říkala jste, že je to „ morální a historická chyba.“ Můžete komentovat tato slova? Jakou úlohu hraje podle vás Rusko v nynější situaci?

Marine Le Pen: Prostě vidím, že jsem měla pravdu! Každému je dnes jasné, že povstalci, které představovali jako „obránce“ demokracie, patří většinou do oddílů al-Káidy. Zbraně, které „se objevily“ v Mali, to je to, co jsme dodávali Libyi! Je jasné, že účast a moudrost Ruska, které se skvěle vrátilo na politickou arénu a přispělo k vyhnutí od vojenského zásahu, má být hodnocena pozitivně. Myslím, že díky Rusku jsme se vyhnuli dalšímu zklamání.

Evropa často obviňuje Rusko z nedodržování lidských práv. Francie je ale na tomto seznamu o něco výš než Turecko…

Nemusela jsem čekat na prohlášení Výboru pro lidská práva, abych pochopila, že francouzská demokracie není zdaleka ideální. Zejména ve sféře svobody projevu. Je také pravda, že Francie byla za to odsuzována častěji než Rusko. Obě naše země mají bojovat za dosažení svobody projevu, protože jeto jedna z nejdůležitějších součástí demokracie. Myslím, že zneužívání svobody projevu je lepší než zneužívání cenzury. Bez ohledu na cenu. Je to přece cena demokracie. Mám za to, že to platí pro všechny státy.

Proč si myslíte, že Spojená Evropa je jakousi anomálií? A že její rozpad nezpůsobí chaos?

Mluvila jsem o čtyřech velkých reformách potřebných pro EU: Vrátit každému národu suverenitu v zákonodárství, aby národní zákony byly výš než evropské. Je třeba vrátit národům ekonomickou svobodu s možností „ekonomického vlastenectví“ a rovněž ekonomické obrany na svých hranicích. Máme znovu získat územní celistvost, tedy absolutní kontrolu nad národními hranicemi, znovu získat svobodu peněžního systému, tedy návrat k národnímu peněžnímu sytému. Poněvadž jsem naprosto přesvědčena, že EU na to nikdy nepřistoupí, dospívám k závěru, že jediným východiskem je nechat ji na pokoj a počkat, až zničí sebe sama.

Zdroj: Hlas Ruska