Pracovití Izraelci se jen brání proti líným teroristickým Palestincům

V souvislosti s informacemi o pohřbu Ariela Sharona a omluvě palestinské ambasády za nezákonné ozbrojování u nás mi nedá, abych téma blízkého východu nezvedl ještě jednou. Premiér Netanyahu přivítal českou delegaci jako druhou nejvýznamnější, hned po americkém viceprezidentu Bidenovi. Zdůraznil dále v projevu Mnichovskou dohodu a nutnost bránit demokracii. Varoval před izolací Izraele. Z jeho projevu jasně vyplývá vztah Izraele k České republice, kterou Izrael považuje za jednoho z nejdůležitějších spojenců. Česká televize se to vše rozhodla ignorovat – v jejich komentářích živého přenosu jako by nebylo nic o naší zemi řečeno. Zato informace oplývající slovy kontroverzní Sharon a to, že jeho politika je zneužívána extrémní izraelskou pravicí jste slyšet mohli. Zazněla i slova o „okupovaných územích Palestiny“. To museli mít v Bruseli radost.

Petr Paulczynski

Petr Paulczynski

K tomu se hodí jedna anekdota. Když se vedla jednání Arafat – Peres, zeptal se Peres Arafata, jestli zná historku Mojžíšova kabátu. Arafat ji neznal a protože byl čas než přijdou ostatní vyjednavači, Peres spustil: „Když vystoupil Mojžíš na horu, nechal si dole kabát a poté co se vrátil s Desaterem, kabát byl pryč……a víte na co se přišlo? Že mu ten kabát ukradl Palestinec!“ „Moment“, na to Arafat „tehdy žádní Palestinci nebyli…“ „Tak! Teď můžeme začít jednat“ odpověděl s úsměvem Peres.

Tak jak je to s těmi chudáky Palestinci? Samostatný stát Izrael byl vyhlášen 14.května 1948. Vzápětí byl přepaden mnohonásobnou arabskou většinou, vedenou zběsilou náboženskou nenávistí. O vyhnání si tudíž Palestinci řekli sami. A protože okolní státy je neakceptovaly, nepřijaly, musí v táborech zůstat. A jejich hlavní životní snahou je teze „Izrael zaženeme do moře“. Jejich oficiální filozofií je genocida Izraele. Stačí pročítat zprávy, kde se který náboženský pomatenec odpálil, nebo odkud zase vypálili raketu či dvě. Vraždí mírumilovné obyvatelstvo. Proto se Izraelci proti nim brání zdí, drátěnými zátarasy blokádou zabraňující pašování zbraní či jejich komponent.

Já v Izraeli byl, byl jsem i v palestinském Betlémě. Viděl jsem na vlastní oči pracovitost Izraelců s níž dokáží poušti vyrvat život v zelených kibucech ale viděl jsem lenost Palestinců. Pořád jsem si říkal, kde berou ti házející výrostci ty kameny. Už to vím. Ty se tam prostě povalují po špinavých ulicích. Všechny komentáře našich ať už „veřejnoprávních“ nebo soukromých medií ronící krokodýlí slzy nad osudem „ubohých“ Palestinců jsou falešné. Po osobním prožitku z tohoto území je moje přízeň na straně Izraelců. Příběh moderního Izraele je příběhem touhy lidí po svobodě, touhy po návratu na posvátná místa předků, touhy žít bez pronásledování a diskriminace.

Žádný plán přinesený zvenčí nemůže uspět, pokud na obou stranách nebude vůle ke kompromisu a smíření. Bída v Gaze není vinou Izraelců. Kdyby Arabové přijali plán rozdělení dle Spojených národů, měli by Palestinci svůj vlastní stát už šedesát let a mohli by si užívat prosperity a ekonomického úspěchu jako v Izraeli. Jenže oni se soustředili výlučně na zničení Izraele a zabíjení nenáviděných Židů a tak dnes Palestinci v Gaze žijí v bídě, kompletně závislí na tom, co dostanou od Izraele a nebo zbytku světa. Levicoví komentátoři často tvrdí, že důvodem pro bídu Palestinců v Gaze je, že je tak hustě osídlena. Ovšem Singapore a nebo Hong Kong jsou osídleny daleko hustěji a nic takového se tam neděje!

Kdyby se Palestinci místo fanatického zaměření na odpalování raket do Izraele soustředili na mír a budování fungující společnosti, byla by Gaza na cestě, aby se stala druhým Singaporem. Ať se jde vycpat politicko-korektní mašinérie světových zpravodajských stanic. Co by měl Izrael asi tak dělat? Nechat se bombardovat a se stoickým klidem předstírat, že se nic neděje? Která z oněch velmocí, které Izrael kritizují, by dovolila cizí teroristické organizaci beztrestně ostřelovat svá města? Nechala by se Francie bombardovat Lucemburskem, aniž by reagovala?

Nechalo by se Rusko napadat čečenskými teroristy? Považuji za obdivuhodné to, co lid Izraele udělal s kusem nehostinné pouště za posledních šedesát let. Naopak odporné mi je, že Gaza jedním velkým výcvikovým táborem pro teroristy. Školy a mešity jsou pojmenovávány po teroristech, kteří se vyhodili do povětří v davu izraelských dětí; v těchto školách a mešitách jsou palestinské děti učeny, jak vyrobit bombu a jak zabít sebe a co nejvíc Židů. Po vyučování jsou tyto děti používány jako lidské štíty pro muniční sklady a odpalovací rampy pro rakety, přičemž jejich matky to vše schvalují a podporují. Všechny peníze, namísto toho, aby byly využity ke zlepšení sociální situace obyvatel, jsou Hamasem zneužívány k rozšiřování teroristické infrastruktury a k teroristickým útokům samotným. Do nich je přímo či nepřímo zapojena většina obyvatel Gazy; podporuje je téměř každý její obyvatel.

Zdroj: paulczynski.cz | Kráceno | Titulek redakční